Bug Alooo! domnule dezvoltator!

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de ĄMŮИ-ŖĄ, 4 Mar 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Tocmai ce ne-au dat bonusul cu boostere si acuma le iau inapoi, este un lag de esti cu capul pe harta vecina si cu fundul in harta ta :((cata nesimtire si incompetenta din partea programatoriilor :((
    tocmai ce au bagat si helix-ul,,,, ca sa putem cumpara : ce ? ... lag ?
     
  2. dady77-7

    dady77-7 User

    Degeaba ne racim gura pe forum,nu ne baga nimeni in seama :( pot sa dea zeci de restarturi,ca lagul nu o sa dispara :( dupa ce ca nu poti intra in poarta,nu poti face nimic,mai nou nu mai ma pot loga pe joc,asa ca o seara frumoasa si bafta multa norocosilor:) programatorii probabil au intrat deja in febra sarbatorilor de Paste. Paste Fericit si multa sanatate ! PS : astept restartul de dimineata sa pot intra si juca :)
     
  3. =ALEPH=

    =ALEPH= User

    Astai culmea culmilor sa ramai blocat in poarta de event dao dracu de treaba nu ma mai pot loga pa pagina de joc nu pot sa schimb hangaru nu pot nimica si tind sa cred ca maine dupa restar cadr ca o sa pot juca din nou mam tot saturat sa fac suport ca nimica nu sa schimba
     
  4. off topic..
    am postat de ceva timp
    e un bug???
    relogare inpotriva redbull..cine stie..
    va rog, ce este ?
    5.02.2020 - 01:34[​IMG]TODO
    [​IMG]
    05.02.2020 - 01:34[​IMG]TODO
    [​IMG]
    05.02.2020 - 01:34[​IMG]TODO
    [​IMG]
    05.02.2020 - 01:34[​IMG]TODO
    [​IMG]
    05.02.2020 - 01:33[​IMG]Ai distrus o navă de alieni .

    ©ØrrØsivΞ,bro...

    Cu ultima actualizare a clientului de joc, s-a implementat şi o modificare în ceea ce priveşte evidenţierea separată a sumelor în uridium primite atunci când se primeşte o navă pe care utilizatorul deja o deţine.

    Ca atare, ceea ce apare în "log-ul" dvs. - todo + 10,000 - sunt sumele primite atunci când, din cutie, aţi obţinut o navă pe care deja o deţineţi.

    "todo" nu are nicio explicaţie momentan......
    spuneti..ce sa cred si eu ,un ==copil== ,
    ps cunoasteti ,dara anii mei
    respect,cornel
     
  5. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Nesimtire totala din partea DO-ului, dar mai schimbati conducerea si programatorii caci jocul asta a ajuns cel mai mizerabil joc care exista !!!! Nu mai am cuvinte :((
     
  6. dady77-7

    dady77-7 User

    Salut degeaba da-ti restart la server,ca jocul tot asa prost merge,din nou nu mai ma pot loga dupa restartul vostru de server:p
     
  7. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    vezi ca au bagat iarasi Helix, sa nu cumparati uri caci o sa cumparati : Lag dublu !!!
     
    Modificat ultima dată: 18 Apr 2020
  8. dady77-7

    dady77-7 User

    Lagul,ca lagul,treaba este ca nu mai ma pot loga deloc pe joc :( Paste Fericit ! si multa sanatate tuturor romanilor:)
     
  9. _basty13_

    _basty13_ User

    dar tu nu vezi ca nu mai merge nimic cand vine sambata si duminica zici ca vine iadul pe joc
    pe globala 5 nu le mai merg sa vezi asamblare ,misiunile de exemplu mori in poarta de 2 ori iti arata ca ai primit biti dar nu ti mai pune la mis
    tia dat bostarele cadou numai asa sati scoata ochi uite tiam dat
    restart a fost la 6 si tot rau merge
     
  10. Alooo! domnule dezvoltator!

    Mai da-i un RESTART la serverul de joc, deoarece iar avem navele blocate si portile moarte - adica eventul, care-o fi el, nu exista pentru ca nu poate fi jucat :p

    Acum, la ora 22:00 locala.
     
    INVICTUS, Cat_SPIRII, Hideous_Hog și alți 4 apreciază asta.
  11. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Dupa toate restarturile si modificariile facute pentru weekend-ul acesta,( pt. ca jocul sa functioneze mai bine ) ni sa demonstrat ca :
    DO-ul este incapabil sa administreze si sa detina un joc la nivel international.....( in mod cinstit !! ) si asta nu este numai parerea mea ci si a multor jucatori !
    Jocul ar trebuii sa fie distractiv si placut, sa intrii sa te relacsezi si sa ai o satisfactie , sa te distrezi ca de asta este un joc,!!! noi ce avem ?,,,, nervi , pierdere de timp si de bani, frustrari, cearcane la ochi , pielea zbarcita si limba scoasa !!!! si mai avem si vanatai pe spate cand pici cu scaunul pe spate dupa ce citesti postariile adminilor,

    In weekendul acesta ati vrut sa faceti din ***** armasar dar ati facut o mare balega :(((
     
    Modificat ultima dată: 18 Apr 2020
  12. 3n3rgic

    3n3rgic User

    19.04.2020 - 00:26[​IMG]Ai fost distrus de o navă de alieni de tipul Impulse II.
    [​IMG]
    19.04.2020 - 00:08[​IMG]Ţi-ai reparat nava la portalul de salt.
    [​IMG]
    19.04.2020 - 00:08[​IMG]Ai fost distrus de o navă de alieni de tipul Impulse II.
    cam asa merge jocul vai de capul lui
    cum ma logej cum mor frumos do
    eg 2 ora locala 01:30
     
    dady77-7 și Veneficus apreciază asta.
  13. Se pare ca nu functioneaza nimic dar banii stiu sa ii ia. am sesisat oficiul european de protectie a consumatorului. astep raspuns. te inseala si apoi de aburesc la suport.
     
    dady77-7, Cat_SPIRII, Hideous_Hog și alți 6 apreciază asta.
  14. omul.negru

    omul.negru User

    Nu stiu cum de au reusit astia sa strice jocul intr-o asemenea masura :((( astea sunt numai programele ilegale care se tolereaza de DO !!
     
    dady77-7, **Picas**, Hideous_Hog și alți 3 apreciază asta.
  15. Jocul este menit sa infurieze/enerveze jucatorii, sa zici: iau plasticul, bag bani si ma razbun pe toate nedreptatile ce le intampin.
    Exista o politica de marketing, cu siguranta BP are oameni platiti sa ofere solutiile optime de a crea aceea "inegalitate" intre jucatori care sa le permita apoi sa beneficieze de banii prostilor.
    Am trecut de mult de nivelul, daca n-ai premium/rabat/boostere esti considerat jucator inferior.
    Acum le poti avea pe toate si tot jucator inferior esti.
    Parerea mea e ca suntem la urmatorul nivel - folosesti programe ilegale, dar cotizezi lunar .. esti de-al nostru, te vrem in "echipa BP".

    N-acuz pe nimeni, dar asa zisele programe/scripturi care ar trebui sa-i tina pe ilegalisti departe de acest joc sunt ineficiente (daca ele chiar exista) sau nu sunt folosite deloc.
    Cand ati vazut pe forum ultimul anunt din partea staff-ului care sa anunte: "am depistat XXX numar de jucatori care au folosit programe ilegale" ?!?!?!?

    Este cat se poate de evident, o stim cu totii, dar ne incapatanam sa credem ca o sa fie mai bine.
    Singura modalitate de a va pastra o oarecare bucurie este sa joci cu totul altceva decat acest joc.
    Darkorbit este un joc de tipul viciat, necinstit!

    my2cents

    P.S: Toate cele de mai sus le spun prin prisma faptului ca am fost si eu cativa ani.. unul din cei 4 admini ai acestui joc, atunci cand am crezut ca facem o treaba decenta/buna.
    Am investit ore/zile bune in a explica mecanica jocului prin manuale cu descriere exacta/poze/etc ... si acestea au disparut complet de pe forum.
    Ia zi-ne Pianoman unde-i skylab-ul - manual-ul la care am lucrat zile in sir sa explic jucatorilor cum functioneaza (printscreen-uri/detalii/etc)
     
    Modificat ultima dată: 19 Apr 2020
    dady77-7, =ALEPH=, Cat_SPIRII și alți 15 apreciază asta.
  16. Salutare tuturor! Usor ....usor se alege graul de neghina. Adica spune lumea ca s-a saturat de mizeria asta de joc. Cand va veti trezi din amortire domnilor de la BP?
     
  17. Ca$$anova

    Ca$$anova User

    Daca urmaresti atent pe youtube podcasturile programatorilor acestui joc vei auzi ca la un moment dat fiind intrebati de problema botilor unul dintre acestia raspunde ca sunt programe de tip bot care vor continua sa le baneze si unele care sunt imposibil de depistat.Probabil de aici lipsa banarilor in randul botilor.Majoritatea au din categoria a doua.Si inca ceva off the record.Cum sa il angajezi pe acel OP32 cand toata lumea inclusiv ei il stiu ca si un trisor.Defapt se si spune pe podcast la un moment dat ca OP32 a facut niste greseli in trecut.Adica in loc sa il baneze il angajeaza.Cred ca sunt lucrurile destul de clare.
     
    sasha_die_katze, INVICTUS, dady77-7 și alți 6 apreciază asta.
  18. multumim de acel cod bonus,,,, dar din pacate nu poate fi folosit,,,, lag cat cuprind, stai 30 de minute sa sari o poarta apoi te blochezi de tot, foarte buna treaba !!!! Lati stricat de tot .....:mad::mad::mad:
    scriptul ala mult laudat de cativa anii incoace, care isi "tot face treaba" , ati uitat sa.i dati drumu? sau asta e doar un raspuns aruncat asa...pentru a scapa de intrebarile care nu va convin? :oops:
     
    INVICTUS, dady77-7, Cat_SPIRII și alți 5 apreciază asta.
  19. bby1997

    bby1997 User

    jocul asta o sa piarda multi jucatori in felul asta, dar nici dezvoltatorul si nici adminii jocului nu se gandesc ca unii baga bani in jocul asta!!!! nici nu mai imi deschide pagina de joc de o jumatate de ora ma chinui sa intru
     
    dady77-7 apreciază asta.
  20. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User


    care suport ??? ala de FLORI ??? sau suportul sa nu pici pe spate ??????