adio DO!!!

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de !!!GAME-ON!!!, 30 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Salut!!!....m-am uitat pe ici pe colo si... nu stiu...desi joc DO de 6 ani, am ajuns la concluzia ca este cea mai mare amagire a mea, o dependenta cu care trebuie sa lupt. Cea mai mare dezamagire a mea legata de DO este sistemul asta idiot de ruleta...in frunte cu procesul de construire al portileor galactice...(acolo e ruleta curata).
    Asa... atunci vreau sa va intreb pe voi dragilor jucatori... nu vi se pare ca suntetem manipulaati? Cu ce dovada va veni la noi dezvoltatorul sa ne spuna ca o parte de drona Apis nu pica pentru ca suntem ghinionisti? Lasati-o balta... Manipulati dupa bunul plac evolutia jucatorilor, va bateti joc de ore in sir si zile/ saptamani petrecute culegand palladium ca sa construim o nenorocita de poarta... timp pierdut... Macar de era posibil acest joc si in regim stand-by, sa lasi modulele PET sa isi faca treaba iar tu sa iti vezi linistit de viata... Dar nu... le-ati facut imposibile si pe alea...
    Vreti voi neaparat niste sclavi nenorociti care sa stea 3 ore in sir dand click pe niste cutiute ca *** doar pentru ca mai apoi sa aiba dezamagirea ruletei voastre manipulate.
    Ne anuntati saptamanal ca ati blocat sute de jucatori BOT... Dragilor...bun...dar hai sa vedem si de ce se recurge la astfel de programe...:
    -pentru ca voi ati creat un joc superb pe care apoi l-ati distrus, l-ati facut imposibil si foarte frustrant.
    -Pentru ca nu prefera sa stea in fata computerului ore in sir culegand la palladium ca setatii.
    -pentru ca mai apoi sa aiba parte de dezamagirea duplificatoarelor. Va bateti joc de clientii vostri.
    Asa ca am hotarat sa imi sterg contul...dar nu gasesc nicaieri aceasta optiune... faceti-o voi va rog... dati-mi BAN, orice... am trisat, am folosit pixel-boti facuti de mine. Dati-mi BAN si sa terminam odata pentru totdeauna porcaria asta. ID ********. Adio DO!!!
     
    magarushu*talpa*iute și Ensw apreciază asta.
  2. Ensw

    Ensw User

    O spui de parca ar putea cineva sa te convinga sa te reintorci.
    E destul sa nu intri pe cont cateva luni si vei fi banat automat de catre sistem pentru inactivitate cu mesaju: |Ai fost banat pentru ca ai folosit programe nepermise "..ceva de genu asta.
    De banat acum nu cred ca poate manual...si automat nu cred ca ai sanse ....altfel erai banat pana acum... :D
    Bafta si...
    Un an mai bun la toti forumistii...
     
  3. nu pot face asta...e ca fumatul...sunt tentat sa intru in joc din cand in cand sa verific daca nu cumva s-a indreptat ceva... poate intr-o buna zi se va renunta la regimul asta de loterie... poate intr-o buna zi o poarta Z va costa clar 1500 energii (exemplu), poate intr-o buna zi nu voi mai face Z de 9 ori si sa am doar 2 Heavoc si 1 lf4 din ele... se joaca, cu entuziasmul jucatorilor, procente, sanse, nesanse...un *****, ca tot cum vor ei e... Tocmai d-aia vreau sa am onoarea sa fiu scutit de acest joc, am nevoie...e un drog al sperantei...

    iar la rubrica - Blocare boti, ar trebui sa spuna adevarul....nu sa ne minta "au fost blocati x jucatori", ci : "s-au lasat de joc x jucatori" ... pentru ca asta se intampla de fapt...s-au plictisit de joc, dar nu pot sa se lase de el... Asta m-a facut si pe mine sa apelez la astfel de metode. Un jucator care apeleaza la programe bot e un jucator care asteapta si el ceva bun de la joc, dar pana atunci se tine in inertie cum poate...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Dec 2015
    chiradal1 apreciază asta.
  4. Vladut

    Vladut User

    Si mai vii si pe forum sa spui ca ai folosit programe? Ba chiar motivezi....asa e,s-a ajuns departe,mult prea departe...in ceea ce priveste indolenta unora
     
  5. styv86

    styv86 User

    Prietene cu un pic de creieras poti creste linistit o nava si fara ce zici tu ca ai folosit, dar nu inteleg care este problema ta? Da am observat si eu jucatori si am avut de aface cu jucatori care erau greu de doborat la un duel....Dar eu cred ca pe viitor vor introduce o capcana si pentru necinstiti, asa ca drag suparacios fi si tu mai optimist ca e frumoasa viata...Un An Nou fericit la toata lumea.. :)
     
  6. nu m-ati inteles....nu m-ati inteles de loc. VREAU SA FIU BANAT !!! vreau sa se introduca optiunea -stergere cont- pentru oricine vrea sa se retraga din joc...nu vi se pare dubios ca nu exista? da, vin aici si spun ca am folosit programe BOT, vin aici si spun ca inainte de toate, DO este o mare dezamagire pentru multi prin regimul asta de loterie! E bataie de joc ma, sa consideri timpul petrecut de unii la PC incercand sa faca o poarta, apoi sa nu ii dai un nemernic de design Heavoc nici a 7-a oara cand intra in poarta! cand altii au full de toate...
     
  7. Vladut

    Vladut User

    Da cine te obliga omule sa joci??? Sunt zeci de discutii legate de zeta-havoc,kappa-hercules. Cand au altii full de toate...da,am full de toate,40 zeta pt 10 havoc si peste 50 pt 10 hercules,nu te mai plange atata.Nu cred ca poti sterge tu contul,dar cu siguranta poti fi ajutat de staff daca tii mortis inchiderea
     
    Modificat ultima dată: 31 Dec 2015
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    de șters nu-ți șterge nimeni contul dar te vor bana pentru ”mărturisirea” făcută aici, cel puțin așa a pățit unul care a bravat în glumă pe chat și a scris ceva de genul: nu mă puteți distruge fiindcă folosesc programe interzise. a fost banat imediat și la solicitarea lui de debanare a contului suportul i-a răspuns că afirmațiile făcute (chiar și în glumă) pe chat-ul jocului sunt deosebit de grave, ca atare contul va rămîne blocat !
    fii liniștit deci, accesul tău la cont va fi interzis.
     
    Veneficus apreciază asta.
  9. Asta si sper. mi-ar face un bine. Atatea ore petrecute culegand palladium, dand clickuri pe niste porcarii...e indobitocitor... Iar apoi cand bagi la porti, nu poti sa nu exclami cu nervi: "bai, astia isi bat joc de mine? jucam alba-neagra aici?" -cand bag multiplicator da orice altceva, cand nu bag, da multiplicator... E o bataie de joc, si nimeni nu poate dovedi ca e corect sistemul - la fel de bine poate fi si manipulat in asa fel incat sa nu construiesti poarta. O sa ajungeti la aceiasi concluzie.
    Ps... ai facut acele design-uri in perioada cand se mai putea juca totusi cat de cat? sau de curand? pe 5-3 nu se poate juca din cauza celor "impliniti" in joc... doar ca de cei care vor sa creasca in joc, nu se intereseaza nimeni...O sa ramaneti doar voi, clanurile puternice, eventual o alianta intre voi, apoi un fel de farmville. De-asta sunt atat de goale serverele...nu din cauza banarilor BOT, ca si aia tot din cauza "evolutiei" jocului au recurs la asa metode.

    si daca mi-l voi sterge...? o sa fiu in cifra fericitilor anuntati saptamanal? sau in cifra celor ce se lasa de joc? vedeti...aici pierde dezvoltatorul...ca il doare in..... de ceea ce vor jucatorii si de reactiile lor. De aia corect ar fi sa existe acel buton... m-as fi retras singur... M-am lasat de multe jocuri idioate in felul asta... De aia a rezistat DO atat de mult in sufletelul meu, pt ca nu a avut buton de stergere...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Dec 2015
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  10. Din cate i-mi aduc aminte prin 2009,cand m-am apucat de joc exista optiunea de stergere cont undeva in meniul contului....
    Cat despre
    nu prea cred,eu am facut destule pauze pe joc cea mai lunga fiind de aproape un an...si nu mi-a banat nimeni contul pentru inactivitate
     
  11. Hermes

    Hermes Guest

    Este strict alegerea ta daca joci sau nu. Bineinteles ca nu vei fi banat pentru o marturisire falsa facuta la suparare, asa cum afirma unii atotstiutori pe aici. Este de-ajuns sa nu te loghezi pe cont o perioada de timp si contul se va dezactiva de la sine.
    Intra intr-un clan bun, fa-ti prieteni, distreaza-te chiar si atunci cand esti distrus, de fapt asta e scopul jocului. Daca nu poti sa te distrezi, atunci incearca sa gasesti un alt joc in care sa nu mai ai de-aface cu inamici. Daca joci de 6 ani DO, probabil ai uitat cum se facea o poarta la inceput si ....multe alte aspecte pe care se pare ca putini si le mai aduc aminte. ;)
    Pentru a nu deveni o tema plina de spam, consider ca putem pune punct aici.

    Tema inchisa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.