Feedback Actualizarea "3D Graphics Engine" - test public

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 16 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. am zis eu ca descrierea e neoficiala?eu am zis de un anunt pe forum de implementare a noilor formatii doar atata.
    daca sar pune un tabel ca si la formatiile standard nu ar mai fi acceasi descriere. si ca sa stii forumul e pus ca sa pui intrebari,sa vezi ce implementari sau adus sau se aduc etc.chatu e pentru a vorbi intre noi nu cu adminii .(cred ca adminii sunt singurii care pot edifica multe lucruri si nu barfele de pe chat)e ultima discutie aici pe tema asta cu tine.spor la joc
     
  2. mobob

    mobob User

    ::)) selecteaza si tu modulul 2 d inapoi,si scapi de ameteala...::))
     
  3. atat de multe erori are 3d-ul incat m-am saturat sa joc in 3d....
    1) cateodata se blocheaza nu merge sa mai sari portalul(asta e prea buna cand sunt 2 pe tine)
    2) se blocheaza nici log-out nu merge... deconectare imposibila am incercat de 100 ori
    Si nu e doar de la mine mai multi au acelasi probleme(de la mine din clan)
     

  4. Bla Bla Bla...Pe chat nu prea mai este nimeni si daca este,cele mai multe detalii sunt eronate.Cat despre forum,multa lume sa uita.Iar daca un intem este la shop,asta nu inseamna ca eu stau sa ma uit in fiecare zi ce si cum sa mai adugat nou...
     
  5. Atâta timp cât se face vorbire...

    ...cum îi?!

    ...dacă ai şti cât de sătul sunt să citesc şi pentru alţii ... :rolleyes:

    Mulţumesc pt. feedback!

    Că te uiţi la Shop sau că te uiţi în forum, se cheamă că în ambele situaţii te uiţi...zilnic sau cum îţi dă ghies interesul. Unde-i efortul suplimentar?!
     
  6. mobob

    mobob User

    vis a vis de noile formatii de drone,vad ca apar cu simbolul "temporar" in shop....

    ce as dori sa stiu,e cit de temporara e prezenta lor acolo....

    sint ca si munitia rsb de exemplu,adica vor reveni cu regularitate,sau sint disponibile acum,si dumnezeu (sau ma rog,dezvoltatorul) stie cind vor mai fi din nou?
     
  7. foarte frumos 3D la formatiile pentru drone este mai greu de invatat dar ne vom obisnui cu ele,o zi placuta!!
     
  8. Nu vorbeam de efort suplimentar,vorbeam de faptul ca pe forum aflii mai usor despre ceea ce nu stii,sau despre un lucru nou.Iar pe mine daca ma intereseaza sa vad ce mai este nou,intru pe forum,nu la shop sa caut fiecare "casuta" in parte...
     
  9. Drogatu

    Drogatu User

    io vreau sa joc pe mod 3d fara ameteli pentru ca mie imi merge mai bine pe 3d fata de 2d
    pe 3d-fps:30-32 RAM de la 300-600MB
    pe 2d-fps:17-12 Ram de la 400-700
     
  10. P!x3lL

    P!x3lL User

    Un mic bug vizual, de exemplu cand ma ataca cineva si dau jump din 1-8 in 1-7, apoi sar inapoi in 1-8 se vede laserele in portal trebuie sa dau logout sa dispara ii destul de aiurea.
     
  11. atat de multe erori are 3d-ul incat m-am saturat sa joc in 3d....
    1) cateodata se blocheaza nu merge sa mai sari portalul(asta e prea buna cand sunt 2 pe tine)
    2) se blocheaza nici log-out nu merge... deconectare imposibila am incercat de 100 ori
    Si nu e doar de la mine mai multi au acelasi probleme(de la mine din clan)
    Cum scria si
    Mos-Craciun

    aceeasi problema intampin si eu ,dar nu numai in 3D ,ci si pe modul vechiului client ,dar curios faptul..se intampla numai cand sunt atacat de anumiti players si care au un dmg peste 250k
    pot rezolva numai prin inchiderea client joc,logout nu merge,si logout pe pag web,poi reconectare iar cu username si parola
    bug..cand folosesc warp nava ,ex venom in aegis,,poi dupa o perioada ,iar warp aegis in venom ,nu imi arata ca am lansator de rachete Hellstorm Launcher 2..imi specifica ,faptul ca nu am instalat lansatorul
     
  12. off topic

    eu nu intampin ce zici tu decat atunci cand intru pe laptop care are performante mai slabe .pe pc .cand joc nu am nici un fel de probleme merge super jocufara buguri sau alte erori care apareau mai ales la eventuri gen ice,craizycubi,etc.incearca sa updatezi placa grafica cu ultimu update si o sa iti mearga.
     
  13. Este raportat ca eroare grafică. Aşteptăm să avem confirmarea celor de la departamentul tehnic, să vedem dacă este vorba într-adevăr doar de o eroare grafică sau chiar sunt temporare.
     
  14. N-am intampinat niciun fel de eroare pe varianta 3D. Log-out imposibil, ma intreb de ce deoarece nu ma ataca nimeni, dar P.E.T-ul meu era atacat. Ruleaza jocul foarte bine atat pe varianta 3D cat si 2D. Oricum, pe telefon ruleaza extrem de bine, bineinteles nu pot rula varianta 3D pe telefon.
     
  15. o sa fac un video daca imi permit domnii admini data viitoare cand mi se intampla:D
     
  16. Ensw

    Ensw User

    Ameteala se intalneste mai mult in 5-3, insa in timp te obisnuiesti cu miscarea pietricelelor, mai scoate din efecte...

    Multi inca prefera modul 2d :D (a se vedea spre sfarsit clipul)...
    Si captura si muzica pe youtube in acelasi timp....(captura vad ca a avut de suferit la partea audio)
    In principiu sunt multumit de modul 3d, pacat ca nu mai am timp de joc.
    Inca o data bravo pentru motorul 3d.
    P.S Eu unul as vrea sa fie scos modul 2d di tat :) .
     
  17. Drogatu

    Drogatu User

    pai ma refer sa bage o chestie ca la modu 2d sa nu mia sa invarte cutiutele/resursele
     
  18. relax

    relax User

    Deci, daca nu iti trebuie 2d nu te obliga nimeni sa folosesti. Cu ce te deranjeaza ca e acolo ? Sincer, imi place 3d, e frumos, e o realizare a echipei, bravo.. dar daca vine vorba de bataie, ca pana la urma e un joc pvp, nu o pot face decat in 2d. Daca tu nu stii ce e aia, nu e problema altora :rolleyes:
     
  19. Ensw

    Ensw User

    LOL...asta imi spune tot despre tine.
    P.S.
    Daca nu stii cu cine stai de vorba te rog sa te abtii in a comenta doar de dragu de a baga text in forum.
    Am la activ 8,456 nave distruse...:rolleyes:
    Modul de aparitie ameteste si nu invartitu lor in harta ;)
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2015
  20. Vladut

    Vladut User

    [
    Tu poti sa-ti doresti disparitia modulului 2D,dar,din fericire (si nu o spun eu,ci nenumaratele tale postari) nu te prea ia nimeni in seama,fara suparare.