Feedback Actualizarea "3D Graphics Engine" - test public

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 16 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. unde vezi tu ca burghiul da +la npc nush...la mine nu da +20% dmg in npc-uri:confused:
     
  2. Øмєga

    Øмєga User

    da Relax,asa zic si eu Burghiu' sigur isi va face treaba e o formatie destul de buna sincer sa fiu si cam mertita banutii sa zic asa,,spor la joc Relax !

    si iti zic eu sa o testezi sa vezi ca da 20% si la NPC-uri !
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 3 Iul 2015
  3. relax

    relax User

    motanu_1990, dezavantajele formatie "Burghiu" sunt urmatoarele: scade cu 5% distribuirea scutului, asta inseamna ca scutul tau va absorbi mai putine daune, mai multe dintre acestea mergand direct in hp, scade 5% viteza.. asta stiu toti ce inseamna. Cat despre 25% scut.. mie imi scade mai mult, dupa ce am calculat. Nu stiu de unde pleaca acest minus, nu vreau sa comentez in plus.
    Øмєga, da, "mareste daunele provocate de laser".. oare putem intoarce aceasta propozitie pe dos ca sa nu mareasca si pentru npc-uri ? desigur ca nu, dar unii trebuie sa incerce. Stai linistit, mareste daunele in orice circumstante, si da, chiar isi merita banutii :). Spor la joc
     
    Modificat ultima dată: 3 Iul 2015
  4. Øмєga

    Øмєga User

    bun,perfeect,o zi frumoasa iti doreesc !
     
  5. eu nu am afirmat ca eu nu stiu ce si cum e cu formatiile noi de drone.am zis ca ar fi bine sa puna un tabel ceva (oficial) cu tot ce fac ca sa nu mai fie nelamuriri si sa nu te intrebe toti ce si cum despre ele.nu toti inteleg.nu toti joaca de suficient de mult timp ca sa poata intelege.spre exemplu asa cum ai facuto tu mai sus:))
     
  6. relax

    relax User

    Bun deci descrierea din magazin e neoficiala.. vezi ca nu cumva sa o confunzi cu una oficiala
     
  7. Personal sunt incantat de cum arata si se misca noul client DARRRR....... ar fi fost bun un event cu ceva misiuni pt a da mai multa savoare jocului :)
     
  8. relax

    relax User

    Abia ce s-a terminat unul, ai si tu putina rabdare, lasa oamenii sa se si odihneasca.. va urma si ala, fi sigur.
     
  9. "Punctele de scut" reprezintă valoarea scutului de bază, respectiv valoarea dată de generatoarele de scut echipate pe navă / drone, amplificatoare, design navă şi registru pilot.

    Alege formaţia de drone Standard (care nu conferă bonusuri sau penalităţi), observă valoarea scutului (punctele de scut) iar apoi, selectează formaţia de drone Burghiu şi vei observa că valoarea scutului (punctele de scut) se reduc instantaneu cu 25%, nu scade treptat ca în cazul formaţiei de drone Molie.

    "Distribuirea scutului" face referire la proncentul de absorbţie a daunelor de către Scut / Coca navală. Totuşi, aici trebuie să mă mai documentez puţin, înainte de a garanta că aşa şi este.
     
  10. relax

    relax User

    Eu unul multumesc pentru informatia legata de cele 25 de procente scazute din scut, da, asa este. Cat despre distribuire, nu trebuie sa va mai documentati, pentru ca asa este. Daca la hangar vedem "Repartizare daune scut/coca" : 92/8 cu formatia "Burghiu" repartizarea va deveni 87/13. Ceea ce inseamna ca din daune de 10.000, 8700 sunt absorbite de scut iar 1300 de hp (mai departe se calculeaza exact prin multiplicarea tuturor numerelor de mai inainte.. pentru necunoscatori).
     
  11. Ideea este că prin selectarea formaţiei Burghiu, informaţia "92/8" care apare în hangar nu se modifică. Cel mai probabil este vorba doar despre o eroare grafică.
     
  12. relax

    relax User

    Nici prin selectarea formatiei de drone Crab aceasta informatie,"92/8", nu se modifica. Putem considera totul normal, prin urmare.
     
  13. multumesc de informatie.eu ma refeream ca la formatiile standard scrie simplu.creste scut cu 10%si hp cu 20% dar reduce daunele lasarului cu 5% in cazu formatiei inima.la cele noi e mai stiintific:))si nu multi inteleg chiar tot(pot intelege gresit ).apoi se vor duce pe aici tot felu de discutii contradictorii (daca se va pune un tabel cu ce fac, mai pe intelesu tuturor ,se vor evita discutiile)

    daca am vazut bine ,tu cam rastalmacesti tot ce vorbeste lumea pe aici.eu am zis simplu ca implementarea noilor formatii de drone nu a fost anuntata si pe forum.(oficial )de catre admini:)).am scris asta deoarece multi din playeri habar nu aveau de asa ceva
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 3 Iul 2015
    Arezan apreciază asta.
  14. kk12

    kk12 User

    Da si eu sunt de aceeasi parere. Ultimile misiuni de event au adus jucatori pe toate hartile (nu doar pe hartile companiei dominante)Si asta pentru ca misiunile au fost relativ bine recompensate.
     
    Arezan apreciază asta.
  15. relax

    relax User

    Cum, de altfel, multi dintre cei ce nu stiau, nu verifica nici forumul.. majoritatea afla pe chat.. cat crezi ca poate ramane secreta o implementare in joc(printre jucatori, ma refer). Iar tu, vorbeai despre descrierile formatiilor.. daca sunt numai bune de cumparat, ma gandesc ca si descrierea lor e clara si cat se poate de oficiala.. fara alte artificii.
     
  16. clara?din cate am vazut nici pentru tine nu a fost clara,atunci cum poate fi clara pentru un jucator de putin timp activ pe joc?si ce inseamna la tine un anunt oficial de implementare ceva pe joc?ca apare pur si simplu pentru tine e anunt oficial? incep sa cred ca de fapt esti un copil pentru ca nu prea intelegi chiar tot ce se scrie pe aici si iti dai cu parerea cam gresit
     
  17. Drogatu

    Drogatu User

    salut,
    doresc si eu sa aflu cum dau sa nu se mai miste cutiutele/palladiumu pe 3d .. pentru ca ma ameteste.
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    ești convins că amețeala asta ți se trage de la modulul 3D ? ;):p
     
    Arezan apreciază asta.
  19. relax

    relax User

    Ce nu am inteles eu ? Am spus cumva ca mi-a fost clar ceva ? Nu am sustinut macar "ca aparand e anunt oficial".. fa putin diferenta intre un obiect si un anunt inainte sa zici de altii. Si acum trecand mai departe, eu aduc argumente tot timpul, c-or fi ele mai nereusite, asta e. Dar daca vezi ceva in magazin, si are descriere, nu poti trai fara un "anunt oficial" in care sa apara aceeasi descriere ? Atunci scuza-ma, nu eu sunt ala cu probleme aici. Cum am mai spus, pana la urma chatul domina in raspandirea de informatii, deci multi jucatori nici macar nu deschid forumul, prefera sa intrebe acolo, si tot acolo afla, daca au vreo nelamurire.. pana la urma nu a fost pus chatul ala acolo doar ca sa ne inujram, sa avem ce raporta si sa avem pentru ce ne scuza. Spor la joc "copil".
     
  20. Drogatu

    Drogatu User

    cam da ca se invart iar eu eram obisnuit sa steie normal sa nu ma invarte N mi de miscari