Feedback Actualizarea "3D Graphics Engine" - test public

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 16 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. relax

    relax User

    2.5D. Imi place, astept sa fie introdusa optiunea. Recomand sa se mai puna putin accent pe culori.. par cam seci fata de cele de acum.
     
  2. idem ,relax
    tot merge ..sa zicem super
    sa nu uitam ..cum va fi pe windows
    10
    bn ..zic ce au licente pe wind
    sa nu uitam si placa video.
    ...man ,relax ..sincer ,..culorile se regleaza .. bn ,nu zic ca nu stii ..din monitor ,.sau din placa video
    eu nvidia gt 640 .procesor i3 4160 ..moolti zic ,de monitor ,conteaza enorm ..dell
    u2414h si sursa high power eco ii 550 watts..sa nu uitam si de internet acces rds ..
    spor la joc ,all
     
    Modificat ultima dată: 17 Iun 2015
  3. relax

    relax User

    Ma refer strict la diferenta de culoare dintre 2D si 2.5D-ul asta nou, adica nu e o problema de luminozitate etc. ci de culori(mai exact, nave, acel rosu, verde, albastru de la aegis, albastrul de la pusat) care difera parand mai sterse putin. Zic doar ca ar arata mai bine in momentul in care ar fi la fel de vii culorile in ambele moduri. Vreau sa punctez ca nu e ceva ce tine de monitor, daca nu am reusit sa spun destul de concret mai sus.
     
  4. Corina-ro

    Corina-ro User

    A fost cineva atent la memoria ram?Daca a fost cineva atent il rog sa-mi spuna cat consuma din respectiva memorie.
     
  5. ...acum ,cu mem ram ..depinde ,,se consuma ,,cei pe 32 bits,,nu recunoaste win decat pana in 3,5 ,asta este si ideea ,..sorry..ceea ce nu depinde de noi,utilizatorii ,de sistem de operare
    relax ,bro ..nu toti avem grafica in q..,
    adevarat ,culorile sunt pale,sterse,..
    eu pe 32 bits..,noo,..respect ,v-om vedea ,ce va fii
     
  6. se pare ca azi iar intarzie deschiderea servarului de test?poate un admin sa zica?
     
  7. ma refer la anunt
    • Marți, 16 iunie 2015, 11:30 h - 18:00 h CEST
    • Joi, 18 iunie 2015, 11:30 h - 21:00 h CEST
     
  8. Oh yeah insf cineva care a scris 2.5:)si nu 3d
    daca era 3d era BattleStar Galactica iar dezvoltatorul a modificat de la 2d la un 2.5 totusi poate intru si eu azi pe svr-ul de test sa vad cum e
     
  9. corect.nici la mine si nu inteleg de ce un admin nu ne lamureste ce se intampla?
     
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    hai că nu e greu, sunt probleme cu implementarea şi adminii nu au nimic "oficial aşa că nu au ce să anunţe !"
     
  11. sa deschis cu intarziere .e super abia astept sal vad implementat pe servarele normale.felicitari echipei do
     
  12. Poate serverul este full ;) poate de aceea nu va apare la lista cu servere ;)
     
  13. Hermes

    Hermes Guest

    Interventie corecta, multumim.
     
  14. TheLast

    TheLast User

    Cam cat timp va dura pana se va implementa aceasta versiune pe toate serverele? ;)
    Se poate un Admin sa raspunda? :D
     
  15. relax

    relax User

    Asa cum au scris si in anuntul oficial, dupa ce aceasta versiunde de 2.5D va fi testata probabil va mai dura cateva saptamani pana sa fie implementata pe serverele de joc, oricum, sper ca atunci cand vine sa vina fara probleme, daca tot vor sa perfectioneze acest mod :)
     
  16. lohas

    lohas User

    Dar mai este svr-ul de test? Ca eu nu am prins svr-ul de test
     
  17. DORYAN13

    DORYAN13 User

    A fost pentru câteva ore în două zile, şi dacă va mai fi, se va anunţa. În plus, se pare că svr de test apare în listă atâta timp cât sunt locuri disponibile pe el. După o anumită limită (ca număr de jucători on line), dispare din listă pentru a nu se bloca server-ul.
     
  18. lohas

    lohas User

    OK ms mult
     
  19. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    ar fi bine ca serverul de test sa fie dat in functiune si atunci cand mai venim si noi dela sevici !!! sau cine testeaza serverul de test ? copii de 12 ani si cei de 80 ???? Daca face-ti un server de test atunci trebuie sa-l face-ti in asa fel ca sa aibe mai multi jucatori acces la el, mai multe opinii cred ca este si i interesul vostru :)
    spor la joc si la alte surprize :))
     
    crod apreciază asta.
  20. lohas

    lohas User

    cand este servarul de test?