503 Service Temporarily Unavailable

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Cat_SPIRII, 3 Sep 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Dupa restartul de azi dimineata de la 6:30, s-a blocat tot !!

    Nu te mai poti loga, apare mesajul:
    503 Service Temporarily Unavailable

    ...si din cand in cand si:
    502 Bad Gateway


    Cat_Ballou, EG6.
     
  2. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    S-a rezolvat problema? Incearcă o GOLIRE A MEMORIEI CACHE pe care o faci de la setările clientului. Această golire a memoriei cache este recomandată a se efectua periodic. Astept raspuns dacă ai rezolvat problema cu logarea.
     
    Lt_Ford, General-Niti și ₱₳₦Ị₭ apreciază asta.
  3. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Salut Hyperion,

    Multumesc de info,
    s-a rezolvat partial, adica te poti loga dar ... cu greu, adica timpul de logon pare sa fie triplu fata de ce era cu doua zile in urma.

    Cache: dau "clear cache" atat inainte de a introduce credentialele cat si inainte de logout.
     
    Lt_Ford apreciază asta.
  4. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    Posibil sa fie si din conexiunea de la internet, de multe ori si eu pățesc la fel. Dacă ești conectat prin wi-fi incearcă sa te conectezi prin cablu să vezi dacă nu se imbunătățește.
     
    Lt_Ford, General-Niti și ₱₳₦Ị₭ apreciază asta.
  5. U.S.B.2013

    U.S.B.2013 User

    Ce se intampla???????????????de ce nu merge?
    a murit o data cu regina????????????????
     
  6. Se pare ca clientul de joc are probleme.
    Trebuie insistat putin mai mult pentru a intra.
     
  7. Giany

    Giany User

    Nu se încarca clientul de joc!!!Nu merge !!!
    ID 94762296/ EG5
     
  8. Xmen99

    Xmen99 User

    aceiai problema o am si eu
    eroare 503 dupa stergere crakare eroare 502
     
  9. _basty13_

    _basty13_ User

    nu merge jocul!!!!!!!
    faceti ceva ?
     
  10. Oare te auzi ce spui? Ne aburiti mereu ba cu golire cache sau conexiunea noastra la net . Dar cu incompetenta BP de a mai tine jocul asta in frau nu vorbiti? Pana la urma jocul asta se va numi " Clear Cache " nu se va mai numi DarkOrbit
     
    Modificat ultima dată: 10 Sep 2022
  11. Ia vedeti domnule draga https://prnt.sc/rTjdvlzbWiMI o fi buna conexiunea la internet cu Frankfurt? Si de la ora 6:00 incerc sa ma conectez fara nici un rezultat . De cateva ori am intrat doar pe prima pagina, saptamana trecuta la fel nu m-am putut conecta . De ce doar pe weekend?
    Si mai este o problema tovarase hyperioane am sa fac si suport sa m-i se returneze banii pe premium si rabat pe zilele care nu pot intra ca nu-l facem cu "mandra" mare pe pianist care este salariat al BP
     
    Modificat ultima dată: 10 Sep 2022
  12. _basty13_

    _basty13_ User

    sio eu as vrea sa intre acum pe harti in special in hartile bl de pe globala 5
    si sami spuna ca asti nu folosesc trenuletul clanul [ЯΞΚT]XDsXDsXDs
    astia pazasc bazele ca maine sa faca porti si o sa bubuie rangul
    si ca ceilalti jucatori joaca corect in special cel din top 1
    care buteaza
     
    Modificat ultima dată: 10 Sep 2022
  13. Cum poti spune asa ceva ? Cei de la BP sunt in permanenta verificare si toti cei care folosesc programe sunt eliminati . Dar sa nu uitam ce spune Hiperioane:
    Problema cu botii este cunoscută, vă înțelegem ofensele dar necesită timp pentru rezolvarea unei astfel de probleme. Pe langa timp, necesită si costuri destul de ridicate. Fiecare update efectuat este un pas in față contra lor. Având in vedere ”hackerii” care și-au furișat ”progrămelele” in baza de date a jocului, e foarte greu să se remedieze această problemă peste noapte. La fiecare update al jocului, acel ”bot” se updatează si el, ceea ce face si mai complicată munca IT-istilor. In viitorul apropiat problema se va rezolva, dar cum spuneam, vă indemnăm la rabdare.
    Costuri .... se baga foarte multi bani in acest joc dar voi (BP) ii bagati in buzunar nu investiti.
    Cum poti spune ca acel bot care a fost "infiltrat" isi face update ? Asta nu e incompetenta?
    Cam cata rabdare sa avem? de cel putin 3 ani se asteapta ceva si...... nimic
    Iar problema rangului
    _basty13_ cei din primele 10 locuri sunt conturi ale lor sau derivatii lor

     
    Modificat ultima dată: 10 Sep 2022
  14. _basty13_

    _basty13_ User

    cam ai dreptate
     
  15. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Salutare,

    asa este, nu mai merge, totul pare înhgetat !!
    Dupa ce vreo doua...trei zile parea ca si-a revenit, acum jocul pare blocat total, incand de azi 10 sept, ora 7 dimineatza (probabil pentru ca la restartul de la ora 06:30-RO au fost introduse diverse chestii la care echipamentele BP nu mai fac fata).
    Este extrem de frustrant, mai ales pentru cei care au bagat bani in acest joc dar constata ca este foarte dificil sa fructifice investitia.

    Asta se intampla cu cache curatat atat inainte de login cat si dupa logout, indiferent de ce fel de calculator folosesc, chiar daca este unul vârf de gama.


    Va recomand sa rezolvati cat mai repede, deoarece acronimul BP se va transforna mai tarziu sa mai devreme, din "BIG POINT" in "BOT POINT" !! :D


    Cat_Ballou, EG6.
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  16. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Acuma ti-ai dat seama ca : big point este bot point ? este bot si bug point de 10 ani !!! si-a deschis si tarabe cu marfa chinezeasca,poate iti gasesti si tu o pereche de chiloti supraelastici, ( sa nu o iei in nume de rau )
     
  17. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    de cand sa infintat jocul este problema bugurilor si bootilor, sa nu imi spuneti mie ca in aceasta perioada nu se putea rezolva problema,din acest motiv eu nu mai bag 1 cent in acest joc pentru ca m-am lamurit de valoarea lui, voi daca mai vreti sa bagati bani nu aveti decat..
    aceste este singurul joc unde nu se poate rezolva problema boogurilor si botilor, in momentul de fata pe mine ma distreza :) cum va oticati si tot cu buzele umflate o sa ramaneti :)
    jocul asta, este o sursa de venit pentru BP fara ca sa miste un deget :)) jocul este facut pentru relacsarea angajatilor bp in pauza de masa :)))
    va doresc joc placut :))
     
  18. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Da, nici eu nu mai bag, ar fi bani aruncati la gunoi.

    Si iar da, mai demult mi-am data seama de astea, ... dar le-am reamintit chiar lor, ca sa stie ca STIM CE SE INTAMPLA SI NU NE POT PACALI. :D:D:D
     
  19. voi chiar va bateti joc de noi. nu mai merge nimic am ramas in eternal cu munitie rsb.nici pet nu mai mergea nici sa schimb munitia x 4 x3 nimic.o zi intreaga nu a mers nimic .oare chiar asa de incompetenti sunteti
     
    Modificat ultima dată: 11 Sep 2022
  20. vreau sa stiu cine imi da bani inapoi pentru ziua de sambata? am cumparat premium .rabat.plus boosteru de 50% xp si nu am putut juca deloc.vreau sa stiu cine se face vinovat de aceasta incompetenta. pentru ca trebuie sa raspunda pentru acest jaf. locuiesc in germania si aici jocu merge struna. doar la noi e varza.