100k uri,ce să cumpăr?

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de ~ProtoBoy~, 29 Iul 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. ~ProtoBoy~

    ~ProtoBoy~ User

    Cum scrie și în titlu am strâns suma magică de 100k uri însă nu știu ce să achiziționez.Mi-a fost sugerat să cumpăr formația Diamant ptr. drone sau să fac upgrade la drone.
    Aștept sugestii :).

    P.S. :Am 20 de lf-3,16 B02 si P.E.T. cu Modul de Colectare Resurse(lvl.3).
     
  2. ursulet81

    ursulet81 User

    Molia :) ca, te va ajuta atat la vanatoare cat si porti(foarte mult in porti, economie mare de munitie si timp).
    Diamantu a fost bun la vremea lui si daca nu ai scut marisor(de la 350k in sus pe configuratia de lupta) nu prea ai ce face cu el ;).
    La un moment dat o sa le cumperi pe toate(aproape toate)... totusi sa cresti si dronele.
    P.S Aveam deja diamant, molie,crab si lansator lvl16 pana sa fac dronele de lvl16:)
     
    Modificat ultima dată: 29 Iul 2014
  3. ~ProtoBoy~

    ~ProtoBoy~ User

    Formația Molie:scutul tău va fi slăbit într-un ritm de 1%/secundă,sincer nu prea înțeleg:(.
     
  4. ursulet81

    ursulet81 User

    :)
    Daca ai un scut de 250k...acesta va fi slabit cu 2,5k pe secunda si la un moment dat nu vei mai avea scut.
    In general aceasta formatie o folosesti la vanatoare pe o configuratie fara scut(full motoare, full lasere).Cu ea vei penetra cu 20% scutul inamicului (in poarta 70% din lovitura ta, cat timp are scut NPC-ul, merge direct in HP;)) si iti creste si cu 20% HP-ul tau.
     
  5. ~ProtoBoy~

    ~ProtoBoy~ User

    Mulțumesc ptr. răspuns,însă din păcate în general eu sunt vânatul ;).

    Modul de Auto-Colectare ptr. P.E.T. se merită?Cam cât uri faci in PvP la cutii pe oră?
     
  6. Vladut

    Vladut User

    Incearca formatia inima...te poate ajuta
     
  7. _Caput_

    _Caput_ User

    Daca ai premium si nu ai Kamikaze, cumpara-l. Daca nu ai premium cumpara diamantul, te va ajuta cel mai mult pentru ca tu ai un cont micut. Nu da uridiumul pe molie, inima sau alte formatii pentru ca nu ai ce face cu ele, nu te vor ajuta cu nimic cu contul tau. Spor la joc.
     
  8. ~ProtoBoy~

    ~ProtoBoy~ User

    Mulțumesc ptr. răspuns :).

    Îmi poate răspunde cineva la întrebare?
     
  9. _Caput_

    _Caput_ User

    Toate modulele pentru PET se merita, dar la momentul potrivit. La cutiute in PVP se face destul de mult uridium, dar trebuie rabdare si duplicator pentru cutiute. Fara el doar pierzi timpul. Cu radare, PET, duplicator faci aproximativ 10-15k uri pe ora (poate si mai mult), dar nu mereu.
     
  10. Just`Me

    Just`Me User

    asta , presupun , adunand si tu , nu numai pet-ul ?
     
  11. ~ProtoBoy~

    ~ProtoBoy~ User

    Din punctul meu de vedere Formația Diamant e suficientă ptr. omorat kristallon.;)

    Cum pot să fac rost de log file ca să pun în Cocă Navală II?Aș vrea totuși să nu ies atâta de mult în pierdere cu hp-ul.:(
     
  12. ursulet81

    ursulet81 User

    Din puctu meu de vedere... te grabesti, nu merita 100k uri acel NPC(il poti face la bolovan ori langa un portal usor, il invarti sau tragi dupa tine;)).
    8 cristalini iti vor da uri cat un cristalon si ceva mai putine credite;).
    Stai la palla ori in pvp la cutii pentru ZETA(50 de loguri iti va da dupa finalizare).... poti face npc-uri "mici" si in acelasi timp cutiute in hartile normale si cumperi direct cu uri log-file.
    Mai poti citi "Manualul DO" si "Biblia DO"...te vor ajuta mult :).
     
  13. ~ProtoBoy~

    ~ProtoBoy~ User

    Mulțumesc tuturor ptr. ajutor,până la urmă am cumpărat Diamant.;)

    Între timp am mai facut 10k uri din kristallon și am să cumpăr log file.:)
     
  14. Spor la joc!

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.