Sync 24/01

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de COZMIN, 24 Ian 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. COZMIN

    COZMIN User

    Update (upgrade/actualizare): noi limite pentru lasere, rachete, generatoare, scuturi. Din motive tehnice, limita de upgrade a fost redusă la cantitatea de 1.000.000 (un exces de stive pentru resurse în rafinare cauzează probleme)


    Care a fost ''capul luminat'' care a avut această ''minunată'' idee ?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 24 Ian 2019
    marius4321 apreciază asta.
  2. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Ți-am modificat titlul temei și te rog ca pe viitor să alegi un titlu adecvat și să fii atent la cuvintele folosite. Asta dacă dorești ca tema să rămână în forum și să primească și un răspuns.



    Dacă ai ceva concret de comentat în legătură cu acestă modificare te rog să o faci, altfel întrebarea de mai sus este destul de ...aiurea?...cam da.
     
    Veneficus apreciază asta.
  3. TipOK

    TipOK User

    odata cu update-ul acesta :
    -Update (upgrade/actualizare): noi limite pentru lasere, rachete, generatoare, scuturi. Din motive tehnice, limita de upgrade a fost redusă la cantitatea de 1.000.000 (un exces de stive pentru resurse în rafinare cauzează probleme).
    sa facut si ceva actualizare pentru rafinaria de seprom avand in vedere ca sa facut limita la upgrade cu materii? @Althea
     
  4. COZMIN

    COZMIN User

    "Dacă ai ceva concret de comentat în legătură cu acestă modificare te rog să o faci" - Am multe de spus, însă nu pot de dumneata.

    "....altfel întrebarea de mai sus este destul de ...aiurea?...cam da." - aiurea e faptul că nu sunt în stare să ofere o explicaţie mai concretă, nu la fel se întamplă când "povestesc / narează" un event "oarecare".

    Cât despre noua modificare, cred că nu au fost inspiraţi deloc, adică mă deranjează faptul că nu pot să îmi pun seprom atunci când fac pauze de joc, iar pauzele le făceam întenţionat deoarece eu nu joc fără seprom. Consider că BP încearcă să oprească unele "chesti" însă loveşte în toată lumea, fără ca noi să avem ceva de spus. ( acuma o să îmi spuneţi CCG ... ) Ştim bine că intr-o perioadă destul de scurtă şi-au permis să modifice anumite caracteristici ale jocului, pe care tot ei le-au implementat, încet, încet ne-am adaptat la ele, însă cred că acuma au început să o ia intr-o direcţie total greşită. În condiţiile în care introduci în joc NPC cu hp şi scut enorm, iar navele au posibilitatea de avea la fel scut/ hp destul de mare, acuma vi cu limită la seprom doar pentru că nu au fost în stare să oprească cateva bug-uri care s-au făcut cu această matere şi nu numai. ( ăsta e punctul nevralgic ). Să nu uităm că s-a cerut in nenumărate ori creşterea magaziei la seprom sau creşterea producţiei pe oră şi atunci nu aş avea prea multe de obiectat la această schimbare. Eu unul am perioade când nu pot să joc din anumite motive, iar în tot acest timp îmi puneam seprom, acuma după această modificare skylabul va produce în ''gol'' acel seprom fără a putea face ceva cu el. ( sper că m-am făcut înteles la acest lucru ).
    Vă doresc o zi bună la toţi si spor la joc..... !!!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 24 Ian 2019
  5. o porcarie cat darkorbitul de mare.. cum sa faci ma asa ceva.. inca un motiv sa ma las de joc..
     
  6. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Nu, nu s-a anunțat nimic legat de asta.


    Probabil că schimbarea va afecta mulți jucători. Poate că este ceva temporar, având în vedere motivul menționat în anunț. Noi vom transmite mai departe feedback-ul vostru . Totuși acum este puțin prea devreme, așteptăm reacția mai multor jucători.
     
  7. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Totuși acum este puțin prea devreme, așteptăm reacția mai multor jucători.


    Prea devreme ? Dar eu nu cunosc un jucator cinstit care sa nu-si dea cu jocul in cap din cauza sempromului !!! Toata lumea tipa si zbeara, adevarul este ca tipa pe TS si nu pe Forum :(
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și savuviorel_007 apreciază asta.
  8. :))Joci cinstit ai voie sa pui 1 milion pe lasere:))AHAHAH cred ca astea se duc intr.o luna maxim
    Joci folosind bug-uri ai 100 milioane sperom si ti le lasa acol:)))ahahaha

    Vezi un jaf , suni la politie, vine politia, te aresteaza pe tine in timp ce aia jefuiesc magazinul:))))
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  9. Parerea mea e ca 50% intra pe dark orbit sa bage seprom pe lasere si asteapta sa apara ceva "bun" in joc sa inceapa sa joace , banare de boti, ceva chestii noi pe joc care sa te atraga sa joci iara . "Boom" , pleasca cu sepromu, punct. Nu mai intra nimeni sa bage seprom si darku pierde jucatorii,vizualizarile, banii potentiali ...etc.
     
  10. Ati reusit sa mai dati o lovitura jucatorilor corecti iar pe cei care au sute de milioane de lasere cu seprom obtinute ilegal i-ati lasat in pace si ii doare "la basca". Ce scripturi aveti voi acolo? Chiar nu se poate verifica cine a beneficiat de bug si cine a adunat legal, zi de zi din skylab? Sau, asa cum incep sa cred din ce in ce mai tare, stiti cine se face vinovat dar nu luati nici o masura. La fel si cu butistii sau botanistii sau biciclistii, ca nici macar nu mai stim cum sa le spunem... Ii bubui pe unde ii prind dar recompensa se reduce pentru ca "este mai slab decat tine":eek: E mai slab pentru ca el nici macar nu este de fata cand il bubui... Cand revine la calculator se schimba situatia: el e general sau colonel, sta bine mersi sus in clasament, are uridium la greu si iese pe harti sa se dea mare cu gradul si nava lui. Si eu ma chinuiesc sa adun uridium din npc-uri, cu mouse-ul in mana (ca am facut si epicondilita)... Sincer, cred ca pur si simplu ne indemnati pe toti sa trecem pe automat!
     
  11. Este doar modul. inteligent. prin care bp vrea sa scape de user-ii care nu cotizeaza si doar pun seprom pe lasere...
    In ma.t.reata lor inteligenta vor obtine raspunsul dorit-nu am sa ma mai loghez sa pun seprom pe lasere- ca de jucat pot s-o faca doar botii-.
    Aaaaaa= pachetul ala.premium.cu plasticul?Ati ghicit...o_O
    L-i -s-a urcat jocul la cap:Dde aici si bezna totala din coerenta strategiei...
    Partea haioasa?N-am mai avut 1 milion de seprom pe lasere de cativa ani...
     
  12. Salut, bine punctat:rolleyes: si foarte adevarat, ceva de genul spuneam si eu intr-un post asemanator, ca au rezolvat toate problemele sau nu aveau altele mai grave, dar mna..

    »Salut, se pare ca unii factori de decizie de prin conducerea B.P. (departamentul tehnic, de implementare..) au impresia ca daca fac acest lucru, pun limita la posibilitatea de a strange seprom (ca alte probleme grave nu are jocul, de ce nu mai atrage jucatori noi, de ce cei vechi se lasa, de ce au ajuns sa uneasca serverele..), vor avea mai multi playeri pe joc si se vor reapuca si cei vechi, au descoperit buba, de ce unii jucatori nu mai intra pe joc.. pentru ca stateau linistiti si isi trimiteau seprom, dar de acum, cum nu mai pot pune seprom la pusculita, vor invada hartile si vor fi hartile pline, se vor face din nou mai multe servere.., iar cei care au de consumat, vor consuma.. aiurea, daca scoateti si bonusul de autentificare, chiar ca se vor lasa definitiv foarte multi playeri, asa de bine, de rau mai intra omul sa isi trimita seprom, sa ia bonusul, sa isi salute vechii camarazi si poate mai si joaca cand este un event bun, dar asa.. Sincer eu am renuntat dupa ani de joc, motivele sunt multe.. boti, buguri, playeri tratati cu spatele, dupa investitii serioase de timp si bani, in ani de joc, au aparut alte item-uri de top, iar tot efortul pentru a face 3, 4 nave UFE, a fost sters cu buretele.. si multe altele, iar de 2 ani intru o data, de 2x pe saptamana pentru a trimite seprom, cu speranta ca poate vreo data se vor limpezi apele si poate voi reveni pe joc, cu toate ca sunt prea multe.., dar poate se satura actualul boss sa se gandeasca doar la profit (glumesc), isi da seama ca jocul se duce.. si poate isi ia jucariile si.., dar pana atunci sper sa nu se transforme jocul definitiv in tretis si bubble game. O zi faina si spor la joc!«


    Din pacate avem doar 2 variante, ne conformam sau ne lasam.. eu momentan am ales-o pe a 2-a, dar inca mai sper cum am spus mai sus si asta de tragul timpurilor apuse.. ce vremuri.. erau zile in care stateam cu drag pe joc de dimineata pana seara si asta datorita prietenilor, prietenii facute in timp.. dar asta e.. nu trebuie sa fim melancolici ca imbatranim repede :)) ..capul sus baieti, toate-s trecatoare. Celor care au ales prima varianta si tovarasilor care mai arunca cate un ochi pe aici sau mai joaca, le doresc.. La multi ani, cu multa sanatate si fericire! (mai ales ca este prima data cand ne auzim in acest an) Sa ne auzim cu bine! O seara faina si spor la joc!
     
  13. COZMIN

    COZMIN User

    Revin cu o sugestie :
    Sa se puna limita la Update (upgrade/actualizare): pentru lasere, rachete, generatoare, scuturi de 10 000 seprom / zi şi atunci evităm marile bug-uri de seprom care au tot fost de-a lungul timpului. În condiţiile astea jucătorul cinstit poate să îşi adune cât de cât ceva seprom, iar rolul skylab-ului nu este eliminat.
    Vă rog să transmiteţi informăţia la departamentul abilitat. Mulţumesc !
     
    Tibles, ĄMŮИ-ŖĄ, WIΖΛΓΔ și alți 2 apreciază asta.
  14. styv86

    styv86 User

    Buna ideie ! Dar , speram sa fie o modificare in marirea cantitatii de seprom in skylab ca poate asa se face si dreptate pentru cei cinstiti ?! PS : Trebuia sa elimine si sutele de milioane de seprom pe unele conturi care se scald in seprom ( nu ma refer la cei care au accesat pagina de joc doar pentru a trimite seprom ) ma refer la cei care au apelat la bug pentru seprom !
     
    ĄMŮИ-ŖĄ și Veneficus apreciază asta.
  15. Limita la seprom? Doar pentru unii, pe you tube arata ca daca pui CPU de laborator baga automat sepromul de pe nava pe lasere :)) Tare nu ?
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. Veneficus

    Veneficus User

    testez si revin.

    eu avand seprom peste limita admisa pe lasere, cpu de laborator a pus sepromul pe rachete...
    mai testez si revin.

    testat si in conditiile in care este seprom si pe rachete peste limita admisa...
    nu functioneaza.
     
    Modificat ultima dată: 1 Feb 2019
  17. SELF

    SELF User

    se putea lua masuri de la "'primul'' bug,daca au fost mai multe....dar,ca intotdeauna exista un 'dar'' nu sa vrut.Personal pe mine(si pe alti) nu ma afecteaza in nici un fel limita de seprom ca nu am avut indeajuns niciodata in skylab.Ar putea cei abilitati sa mareasca magazia in skylab de seprom pentru noi cei ce ne chinuim (cu promerium) sa tinem pasul cu miliardere de trageri care le au instelati pe but.:rolleyes::rolleyes:;)
     
    Veneficus și N❗NO apreciază asta.