Reparare drone

Discuție în 'Probleme generale' creată de hyndus1, 27 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. hyndus1

    hyndus1 User

    Salut, am si eu o nelamurire si vreau sa fiu sigur ca sa nu fac vreo prostie. Am cpu de reparere drone da am inteles ca acesta se activeaza doar cand dronele au 100% daune, este vreo sansa sa se sparga dronele pana a putea fi reparare de cpu? Concret, daca am dronele la 70% daune exista sanse sa raman fara ele chiar daca am cpu de reparare dronepe ambele configurari?
     
  2. LASERSMART

    LASERSMART User

    nu este suficient să ai cpu de reparare drone pe ambele configurații, trebuie să ai disponibile:
    1. un număr de reparații suficient care să acopere numărul de drone pasibile de distrugere la un moment dat.
    2. suficiente bonuri de reparație sau suficient uridium care să acopere numărul de drone pasibile de distrugere la un moment dat.
    3. același cpu de reparare pe ambele configurații și voința de a verifica periodic punctele 1 și 2.

    ps: pentru ca reparația cu cpu să fie cît mai eficientă recomand cpu DRO - 02.
     
  3. hyndus1

    hyndus1 User

    intrunite ambele puncte, prin urmare nu o sa am parte de nicio surpriza intrucat cpu este luat proaspat iar in materie de bonuri am vreo 3-4 mii
     
  4. LASERSMART

    LASERSMART User

    nu, dacă vei da atenție și punctului 3 nu poți avea nici o surpriză poate doar pe aceea de a constata cît de bine își face treaba acel cpu.
     
  5. mobob

    mobob User

    :))
    exista doua tipuri de cpu reparare drone:
    -cpu dro 01,disponibil cu credite in shop,care repara dronele atunci cind axcestea ajung la 80% daune,si este disponibil pentru 8 reparari.
    -cpu dro 02,disponibil cu uridium in shop,sau cu credite la licitatie,care repara dronele atunci cind ajung la 100%,si care este disponibil pentru 32 reparari

    ambele cpu-uri repara dronele,cu conditia ca sa existe uridium sau bonuri de reparare in numar suficient,si sa existe suficente reparatii disponibile pe cpu,pentru ca el repara dronele un numar limitat de ori,si cu conditia ca cpu-ul sa fie echipat pe configuratia pe care se afla nava in momentul respectiv...deci,ca sa fii sigur ca e disponibil,el trebuie echipat pe ambele configuratii.

    daca toaste aceste conditii sint indeplinite,parerea mea personala e ca NU poti pierde dronele daca te increzi in ele...desi unele guri rele vor argumenta ca unii au facut-o...ei bine,mie acele cpu-uri mi-au reparat intotdeauna dronele....

    ca sfat, foloseste cpu dro 02 daca ai mai mult de 8 drone,si intotdeauna,vinde pur si simplu cpu-ul dupa o folosire,si inlocuieste-l cu unul "intreg"....
     
  6. hyndus1

    hyndus1 User

    Ok, multumesc. O zi buna.
     
  7. Intevenţii corecte, mulţumesc.

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.