Raportări de buguri/erori

Discuție în 'Probleme generale' creată de ©ØrrØsivΞ, 30 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Veneficus

    Veneficus User

    fals! problema persista si dupa curatare si la schimbarea de browser...

    si care e scopul?
    sau nimeni nu observa ca sunt utilizatori care reusesc sa liciteze in ultimele 10 secunde la 20 de itemuri fara a fi depistati/testati de sistem...
    probabil si "captcha" are la baza acelasi mod de functionare ca si scriptul de (ne)depistare al utilizatorilor incorecti...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 3 Feb 2018
  2. Problema "captcha" ce afectează sistemul de licitaţii este cunoscută şi a fost comunicată către suportul tehnic.

    Deocamdată nu există vreo informare oficială cu privire la aceasta.
     
  3. dady77-7

    dady77-7 User

    Salutare,revin dupa ceva vreme cu aceeasi problema : la licitatie imi cere mereu cod captcha si nu pot licita nimic,se face ceva in aceasta privinta sau nu,deja devine stresanta aceasta problema,de ce unii pot licita iar altii nu ?:(
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. *SONIA*RO*

    *SONIA*RO* User

    Salut, ridic si eu aceeasi problema : la licitatie se solicita mereu cod captcha si nu pot licita! Se face ceva in aceasta privinta sau nu? Problema este deja prea "veche". Se solicita acest cod la interval de 1 minut, desi a fost trecut primul test. Constati ulterior ca ai pierdut tot ce ai licitat! O fi corect oare?
     
    •»мєтнα«• apreciază asta.
  5. _basty13_

    _basty13_ User

    inca uberi pirati mai dau resurse si noi nu am luat reconpensa de la clan de ce?
     
  6. SELF

    SELF User

    Am trimis vineri la suport achizitionarea amplificatoarelor DMG-B02 SHD-B02 HP-B02 DMG-B01 SHD-B01 HP-B01 asta fiind ma repet vineri in jurul orei 12.Surpriza vine seara ca de fapt ele in bilant apar,dar eu nu le aveam(uridiumul la luat bineinteles) si am fost nevoit sa le achizitionez din nou pe la h20. si din nou lipsa SHD .De la suport nu am primit decat raspunsul automat,sper ca mi se va restitui ceva.....:confused::confused::confused:
     
    Veneficus apreciază asta.
  7. Sunt probleme si la shimbarea in hangar pe drone in special a armelor(Lf-urilor).Trebuieste sa dai f.repede click pe respectivul ca sa-l poti schimba si asta cu tot cu refresh-uri si toate cele.
     
  8. mai nou nu ma pot deloga sau sari in alta harta prin portal:eek:chiar nu se mai poate asa.
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  9. *RUNNER*

    *RUNNER* User

    25.02.2018 - 15:14[​IMG]Ai primit bonus-login-zilnic pentru 25 zile.
    La jurnal apare ,dar in hangar nu apare lf4 magmadrill.
    [​IMG]37536094 EG2. Un admin va rog daca poate verifica .
    (am avut 2, acesta trebuia sa fie al 3-lea)
    PS:a aparut in sfarsit si in hangar la data de 04.03.2018
     
    Modificat ultima dată: 4 Mar 2018
  10. astazi am luat boostre de cooldawn si ni le-au dat a trebuit sa mai iau odata ,dar pe primele nu mi l-ea dat deloc.ieri aceeasi treaba cu cel pro.
     
    Veneficus și špïη†εςα†⊕ruL apreciază asta.
  11. Aceeași problemă ca și jucătorul de deasupra mea, am cumpărat boostere și nu le-am primit și a trebuit să mai cumpăr încă o dată același booster și e valabil și la mine dacă le cumpăr și la ISH.
     
    Veneficus apreciază asta.
  12. este cam urat cu -ONOARE am distrus peturi la spaceball (din gresala. am dat pe cutie si am atacat) ....... nu imi venea sa cred cum a scazut onoarea ... -13milioane onoare .... serios
     
  13. mai nou cei de la suport vor dovezi cand cumperi ceva cu ce ai avut inainte si cu ce ai dupa(in privinta amplifurilor am eu discutii)si cand aduci dovada ca ai cumparat in ziua x ti se spune :Nu avem cum să-ți dăm ceva ce ai primit deja sau nu se confirmă că nu ai primit. Nu există nicio eroare cunoscută și confirmată în legătură cu primirea articolelor achiziționate, deci nu-ți putem credita nimic
    p.s din pacate eu nu am avut printuri cu orele(zilele) care le am inainte de a cumpara asa ca primesc raspunsu de mai sus
    se pare ca trebuie sa facem printuri zilnic :eek:pentru ca atunci cand ne dispare ceva,nu se contorizeaza ce cumparam ,sa avem dovezi(daca se iau in calcul)
     
    Veneficus și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  14. Am gasit si eu un posibil bug. Am o anumita dauna la drone. Le am la nivel 6 .Le repar pe toate indiferent de dauna. Le cresc la 6 inapoi, si observ ca 1 sau 2 imi raman in urma. Gen le-am crescut azi la 6 de la 5, toate sunt la 6 mai putin 1 care are 200 puncte de drone ... tin sa mentionez ca le am reparat in acelasi timp, deci aveau 0 puncte toate ...
     
  15. confirm ca este lag in anumite momente in poarta vortex
    p.s.si nu fac hotspot de pe mobil;)
     
    Veneficus și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  16. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    lagul din poarta nu trebuie sa il comfirmi tu ! lagul este de cand sa nasvcut jocul dark orbit !!! nu inteleg dece va mai bateti capul de pomana

    daca tu nu ai lag inseamna ca joci alt joc si scrii pe forumul gresit, degeaba le ti apararea la BP caci picioare in fundulet dela ei tot ai sa primesti !!! :))
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Mar 2018
  17. In fiecare dimineata dupa restart , la cubi si la meteoritul la care poti face bazele apar o gramada de mine de damage , slow, decamuflare .
    Nu le pune nimeni , inclusiv azi dimineata harta era goala , iar dupa restart in jurul cubilor o gramada de mine de dmg , slow , etc
     
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    sunt generate de sistem așa, doar ca viața să nu ți se pară prea soft !
    mai poți să spui că în felul ăsta îți spune bp ”bună dimineața!”
     
  19. mobob

    mobob User

    o mare mizerie,dupa parerea mea...cam cum a devenit si jocul asta in ultima vreme...tot parerea mea...
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și Veneficus apreciază asta.
  20. io nu am lag in vortex.incearca sa joci cu grafica la max ca la mine merge mai bn decat cu ea scazuta.