Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. CapoHrx

    CapoHrx User

    styv86 din pacate exista ceva gaselnita care permite disparitia utilizatorului de pe harta si chiar si minimap. Acesta poate sa dispara si sa reapara. Intervalul de timp in care poate reaparea este prea surt pentru a presupune ca sa delogat ( si facea cerculete) sau ca a folosit cpu salt. Este vorba de nici 5 secunde. Daca nu e program, posibil sa fie ceva bug bazat pe cpu jump desi tind sa cred prima varianta. Am patit si eu cu Goli. Voiosul adversar a tinut sa se laude si a demonstrat aceasta actiune de 3-4 ori langa portalul de salt la vreo 5 nave distanta, facand cerculete. Nu a sarit prin portal caci a reaparut vizibil in locul unde a disparut langa portal in maxim 5 secunde. Cu alta ocazie a aparut din senin tragand in mine in mijlocul hartii, fara sa fi vazut punct rosu pe harta in apropierea mea.
     
    styv86 și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  2. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    da de astea aţi mai păţit ?
    ieri seara, spearhead în pvp (un jucător bun, cunoscut) . îl distrug în zona portalului, se repară pe loc şi, evident, mai moare odată. de data asta se repară în portal dar ajung la el înainte să sară, trag în el şi la fiecare salvă, din el răsare cuvîntul RATAT. nu-l văd înconjurat de haloul scutului instant care apare după fiecare distrugere urmată de repararea pe loc sau în portal. după mai bine de 30 de secunde, în timp ce trăgeam în el, dispare din harta pvp ca şi cum n-ar fi fost acolo. (nu eram în 4-5).
    asta este a doua oară cînd mi se întîmplă "fenomenul" !
     
    Veneficus, styv86, CapoHrx şi o altă persoană apreciază asta.
  3. Aţi observat cumva şi un mesaj, primit pe harta de joc, ceva de genul "Jucătorul nu poate fi atacat în următoarele: XX secunde"? după care să dispară de pe hartă?

    Recent m-am confruntat cu un astfel de caz şi, până reuşesc să mai documentez cazul, rămân la părerea că este un "bug" legat de saltul în UBA şi / sau R-Zone. Din păcate, nu reuşesc reproducerea acestui bug.
     
    *N!NO* și styv86 apreciază asta.
  4. Intrebarea este cum doar "unii" dintre jucatori - mereu aceiasi- afla MEREU PRIMII , despre exploit-uri, bug-uri, cheat-uri etc, dupa care le dau si altora... acesti folositori de mana a doua sunt pedepsiti insa NICIODATA nu sunt pedepsiti "PRIMII"... Pt mine nu mai este DUBIOS ci CLAR ca unii sunt FAVORIZATI si chiar AU ACCES LA CELE MAI NOI METODE DE-A TRISA... sunt jucatori care au si acum sute de milioane de trageri cu seprom, zeci/sute de mld de credite, sar in harta secreta in fiecare zi inainte de restart s.a... BP n-are nici macar un pic de RESPECT fata de jucatorii corecti... hartile sunt PLINE DE BOTI care "lucreza" non-stop de multi ani dar noi sa stam linistiti pt ca "filtrele anti-bot lucreaza... poate or filtra alt joc!!!... au pierdut multi jucatori si in disperarea de-a nu ramane hartile goale mentin botii ceea ce va face sa plece si ultimul val de jucatori corecti!!!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, ~figo~, CRIS_03 și alți 4 apreciază asta.
  5. CapoHrx

    CapoHrx User

    Eu am observat cele descrise mai sus in R-zone, insa acolo afisa ca nu poate fi atacat deoarece asteapta pentru UBA, fara mentiune de timp. Cu rachete insa se poate anula ''imunitatea''. Cel cu disparitia de pe harta normala este altceva, observat doar la jucatorii mai ''deosebiti''.
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nici un mesaj în afara anunțului că, deși consumam muniție, toată se ducea pe apa sîmbetei !
    nu înțeleg de ce bp nu vrea să înlăture orice posibilitate de a trișa ? de exemplu, în cazul pomenit de dumneavoastră, ar putea face posibil saltul în UBA sau în ”zonă” doar din harta X-1 și trișorii ar dispărea !
     
  7. Salutare tuturor,domnilor cred ca va luptati cu morile de vant!,dar va citesc postarile si ma bucur ca luati atitudine vis a vis de cei ce folosesc programe nepermise.Eu vreau doar sa va spun de un caz al unui jucator care a folosit un program de adunat si pe harti ,in pvp si la paladium timp de 2-3 ani si acum are si drone spartan!Cred ca jucatorii de pe EG-7 il stiu : ModEdit : Fara nume in forum. Daca ai dubii fata de corectitudinea in joc a unor jucatori adreseaza-te suportului. .Programul infailibil al celor de la DO nu a putut sa faca asta.Repet e vorba de ani de zile in care acest jucator o racheta nu a tras,doar a adunat!Cu stima pt ce faceti voi!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Oct 2017
  8. pe jucatorii ModEdit : Fara nume in forum. Daca ai dubii fata de corectitudinea in joc a unor jucatori adreseaza-te suportului si ModEdit : Fara nume in forum. Daca ai dubii fata de corectitudinea in joc a unor jucatori adreseaza-te suportului nu ii afecteaza emp,pld 8,etc.ei trag in continuare.oare e bug sau altceva?si culmea ca acum 2 saptamani erau cu alte nume dar aceleasi efecte aveau emp-urile asupra lor.dar noi asteptam scriptu sa faca ceva:eek:
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Oct 2017
  9. Nici camuflajul nu are efect,dau emp +camuflaj intre npc.uri si degeaba.....el trage instant,dar scriptu ruleaza degeaba....
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Oct 2017
  10. _basty13_

    _basty13_ User

    aci jucatori se numesc destepti stiu cand sunt admini atenti si atunci nu joaca cu programe in rest programele nu i mai depisteaza
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  11. Ei domnule grande nu te mai plange atata ,acei jucatori au dexteritate in a pune clik si intre 1000 de protegiti pe o nava, unde vedeti voi programe ilegale? si tot felul de buguri? ca eu nu vad nicaieri .vad doar jucatori experti in a pune clik si curati ca lacrima,,acest coment este un pamflet a se lua ca atare ))) multumesc.
     
  12. Uitati aici baiat destept "Otili" sta frumos si elegant in 1.2 la cutiute de 1 an si putin de cand si-a facut contul si baga cutii :)) Si ca sa fie si corect si corespunzator mai are si protectie de atac la cele 952 de ore ca nu cumva doamne fereste sa-i zgarie cineva caroseria :))) Dar na,are doar nivel 4 si conform regulilor abia de la nivel 7 poate fi atacat,foarte tare ce sa spun si dupa aia ne mai miram de unde apar razboinicii luminii :O[​IMG]
     
  13. ar trebui un admin sa-i verifice contul cat uridium a facut si in cat timp :)) ceea ce nu se va intampla :(( este doar un joc si programistii folosesc usitele de scapare ;))
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  14. Se face exploit, pushing (sau ce-o fi) cu BATLLERAY pe hartile PVP... se omoara doar interceptorii cu pet-ul iar batlleray-ul ramane cu scutul instant... INCERC DE 2 ZILE SA FAC MISIUNEA CU 10 BATLLERAY SI NU POT... am facut o gramada de print-screen-uri si chiar sunt curios daca se va lua vreo masura
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  15. Serios.... Pushing??? Exploit??? Pe NPC-uri??
    Am trait sa o mai vad si pe asta...
    Nu vrei sa dai mai bine 1 milion de uridium pentru 1 Battleray??
    Scutul instant il are de cand s-a bagat acest NPC pe joc.Daca trag 3 nave sau 2 nave+1 P.E.T normal ca o sa aiba scutul instant.
    Primul venit, primul servit.
     
  16. așa a fost făcut să fie battleray, lol
     
  17. DE CE NU INTELEGETI ODATA CA NU SE MAI POATE FACE BATLLERAY PE EG-7??? ... V-AM TRIMIS PRINTSCREEN-URI CU CLANUL CARE FACE EXPLOIT CU INTERCEPTORII BATLLERAY... NU POT TRAGE IN JUCATORI PT CA SUNT ALIATI... AM VORBIT CU EI DAR NU VOR SA RENUNTE LA EXPLOIT... DACA ESTE CORECT CE FAC EI MA APUC SI EU PT CA SI MIE MI-AR CONVENI SA FAC URIDIUM, CREDITE, RANG ETC FARA SA UZEZ DE MUNITIE...SPUNETI ODATA DACA ESTE CORECT SAU NU !!!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    cîtă vreme bp acceptă tacit această situaţie pare să fie. :rolleyes:
     
  19. Am fost mereu fascinat de univers, galaxii, spatiu motiv pt care am si inceput sa joc DO si nu un alt joc...n-am mai jucat vreun joc pe net dar din cate am inteles NU EXISTA un joc MAI PLIN DE TRISORI iar revistele si blogurile de gamming il numesc in deradere BOT ORBIT... de curand am gasit o reclama a unui joc spatial cu o grafica exceptionala... sper ca macar acesta sa nu fie plin de trisori!!!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  20. Veneficus

    Veneficus User

    RANG PILOT:Major-şef
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT:109
    NIVEL JUCĂTOR:23
    COMPANIE:VRU
    MEMBRU DIN:07-04-2016
    TIMP JUCAT:7,409 ore
    ACHIEVEMENT-URI:159
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE:50


    medie de 14 ore pe zi...
    si exemple poti gasi si mai ample pe oricare dintre servere...
    serios... astea nu le vezi???
    tare la facut misto de un utilizator care sa saturat de porcariile acceptate de BP...
    iar daca doresc sa joc acest joc in continuare , Bp ma obliga sa o fac alaturi de aceste nemernicii la care scriptul ( probabil 2hand)... maretul script de detectare nu are optiuni de detectie...