Opera

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de ™Ω-»TΣЯЯØR«-Ω™, 25 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Buna am o problema de aseara nu imi mai merge jocul perfect pe Opera. Cand intru pe joc mi se incarca greu paginile. Cand dau start mi se incarca Loading-ul aproape pana la sfarsit si nu se mai incarca deloc ori de cate ori ii dau refresh. Din ce cauza face asa ieri imi mergea perfect. Am instalat iarasi browserul, am curatat datele de logare, am instalat adobe flash playerul din nou tot asa face.
     
  2. malefyku26

    malefyku26 User

    acelasi lucru mi se intampla si mie nu se mai incarca clientu, nici pe google chrome nici pe explorer faceti ceva va rog!!
     
    ™Ω-»TΣЯЯØR«-Ω™ apreciază asta.
  3. Se pare ca nu sunt singurul :(
     
  4. malefyku26

    malefyku26 User

    da si sunt curios cand se rezolva probleama ca eu a crezut ca este de la mine pana am sters absolut tot si tot degeaba nu merge ieri sa dat restarturi cine stie cea facut si azi nu mai merge nimic
     
    ™Ω-»TΣЯЯØR«-Ω™ apreciază asta.
  5. RedStar

    RedStar User

    Aceeasi problema pe Firefox, SeaMonkey,Chrome. Pagina principala ramane neagra. Dupa 2-3 refresh se incarca , dar pagina de joc sub nici o forma.
     
    ™Ω-»TΣЯЯØR«-Ω™ apreciază asta.
  6. malefyku26

    malefyku26 User

    dar chiar nimeni nu verifica problema sa sa ne dea un sfat chiar asa?......
     
  7. Problemele pe care le intampinati sunt cauzate din cauza conexiuni la internet.Exista o fluctuatie mare a vitezei de internet si in functie de serverul pe care jucati si de distanta in care acesta este amplasat apar aceste probleme.Pe serverul pe care joc eu Europa Globala 3 se conecteaza bine cu toata browserele pe care le utilizati si voi.
     
  8. Hermes

    Hermes Guest

    Daca mai persista problemele , va rog specificati si serverele de joc.
     
    malefyku26 apreciază asta.
  9. malefyku26

    malefyku26 User

    nu miam dat seama de lucrul asta mi de scuze europa globala ,"atat"
    nu se incarca dami un sfat ce sa fac ca mai am un pic si arunc laptopu pe geam pt ca nu sunt asa profesionist dar nu mi se pare in regula pt ca acelasi user pe alt servar mi se incarca clientu si e perfect asta nu inteleg
     
  10. RedStar

    RedStar User

    :confused::confused:

    Serios?? Atatea persoane ? Forumurile straine sunt pline de plangeri referitoare la calitatea jocului dupa ultimul update si tu o "arzi" cu calitatea netului ??
     
    ™Ω-»TΣЯЯØR«-Ω™ și malefyku26 apreciază asta.
  11. malefyku26

    malefyku26 User

    deci pana la urma ce sa inteleg ca admini o sa imi spuna ca dureaza ceva timp pana remediaza sau cine stie ce mio mai zice?... dar ma gandesc cand intra bani tot asa imi raspund nu cred sunt sigur no coment................ deja inbatranesc sa astept un raspuns
     
  12. la fel imi face pe toate browserele, de ieri
     
  13. Hermes

    Hermes Guest

    Conform acestui anunt oficial, serverul Europa Globala 1 are probleme de cateva zile, se lucreaza la remedierea lor si se fac teste privind optimizarea jocului. Este foarte posibil ca in cursul weekendului si chiar in cursul zilelor urmatoare sa intampinam probleme de logare pe pagina de joc, client sau la trecerea dintr-un meniu in altul.
     
  14. Eu joc pe europa globala 4 si dupa cum am zis pe Opera ieri mergea perfect pana aseara. De aseara mi se incarca greu paginile pe joc si cand dau Start ba se incarca pana aproape de sfarsit si nu se mai incarca deloc ba nu se incarca deloc dar nu imi intra pe joc deloc. Dupa cum se vede in avatar asa se intampla de acolo nu mai vrea sa inainteze.
     
    Modificat ultima dată: 25 Ian 2014
  15. Hermes

    Hermes Guest

    Nu am Opera instalat ca sa pot verifica cele spuse de tine, am verificat insa cu Firefox, IE si Chrome si nu am intampinat aceasta problema.
     
  16. Am opera 12.16. Am sters datele de logare instalat browser adobe flash si tot asa face. Ieri mergea perfect imi intra pe joc fara probleme ma jucam perfect dar de aseara nu mai merge. Intr-o zi a mai facut asa dar si-a revenit acuma nu mai isi revine.
     
  17. malefyku26

    malefyku26 User

    deci domnu administrator eu am si chrome, explorer si mozila de cand am postat numi merge astazi numi merge nici pagina principala bine arata ecranu negru in orice sectiune doar pe servaru europa globala 1 pe europa globala 2 cu acelasi user merge bine cum puteti sa spuneti ca nu puteti sa verificati adica postam de nebuni aici, sesizati problema mai departe poate se rezolva ,nu se ne dati un raspuns sec nu am intampinat problema va rog luati masuri , va multumesc
     
  18. Hermes

    Hermes Guest

    Te rog sa citesti postarile mele anterioare cu atentie. Exista probleme pe serverul EG1 , au fost si anuntate trebuia doar sa nu-ti fie lene sa citesti. Probleme similare au aparut si pe EG4. Toate aceste probleme au fost raportate si speram sa fie remediate cat de curand. Daca exista si alte servere afectate , va rog postati aici.
     
    ™Ω-»TΣЯЯØR«-Ω™ apreciază asta.
  19. Am intrat cu acelasi user pe EG6 si merge foarte bine, intradevar este o problema pe EG4. Multumim pentru raportarea problemei mai departe domnule Hermes.
     
  20. Cei care utilizează Chrome, nu uitaţi nici de precizările făcute în ACEST anunţ!