F.A.Q. - Noile nave (Citadel, Aegis, Spearhead)

Discuție în 'FAQ/Glosar' creată de Hermes, 14 Noi 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Hermes

    Hermes Guest

    Citadel
    Î: Pot avea două tipuri de rachete în lansator?
    R: Nu, ambele lansatoare se încarcă cu același tip de rachete.

    Î: Am două lansatoare în nava Citadel – de ce durează atât de mult până se încarcă?
    R: Pentru că lansatoarele se încarcă pe rând. Deci dacă ai două lansatoare de același tip, va fi nevoie de un timp dublu pentru reîncărcarea ambelor.

    Î: Pot avea un lansator cumpărat cu credit și unul cumpărat cu uridium în același timp?
    R: Da.

    ->Draw Fire
    Î: Când activez abilitatea Draw Fire, inamicii trebuie să continue să atace?
    R: Nu, aceştia pot opri atacul dar nu pot ținti altă navă sau NPC-uri pe durata abilității.

    Î: Pot opri efectul abilității dacă mă afectează într-un fel?
    R: Da, îndepărtezi debuff-ul de la tine cu un proiectil EMP. Dar asta te va afecta doar pe tine, nu un întreg grup. Totodată dacă Citadel este distrusă sau se îndepărtează, efectul încetează.

    Î: PET-urile vor fi și ele afectate de Draw Fire?
    R: Da.

    ->Travel
    Î: Abilitatea Travel va afecta efectul de încetinire al rachetei Deceleration?
    R: Da. Totodată, nava Citadel nu poate fi încetinită cu racheta Deceleration cât timp abilitatea este activă.

    ->Protecție
    Î: Cine va fi afectat de abilitate?
    R: Membrii grupului aflați la o anumită distanță în jurul navei Citadel care folosește această abilitate.

    Î: Câte daune vor fi transferate?
    R: Abilitatea transferă asupra navei Citadel unele daune care ar fi lovit navele din împrejurime. În cazul în care Citadel este distrusă în timp ce abilitatea este activă, aceasta va înceta imediat.

    Î: Cum se procedează cu transferul de daune?
    R: Citadel suferă aceste daune ca orice alte daune directe.

    Î: Poate fi multimplicată această abilitate?
    R: Da.

    ->Fortificare
    Î: Navea mea Citadel se oprește complet, e ok?
    R: Da, abilitatea oprește orice mișcare a navei Citadel, dar reduce daunele suferite. Totodată, nu pot fi activate alte abilități simultan. Abilitățile deja inițiate vor continua, iar armele tale pot trage asupra inamicilor.

    Aegis

    ->Regenerare HP /Reparare scut
    Î: Îmi vindecă și nava/scutul dacă am țintit o altă navă?
    R: Da, punctele de viață/scutul vor fi de asemenea regenerate dacă îți ajuți colegii de grup sau dacă lupți împotriva unui inamic!

    Î: Pot folosi Regenerare HP / Reparare scut în luptă?
    R: Da. Țintește un membru ar grupului tău care se află în apropiere și activează abilitatea. Ținta trebuie să rămână aproape pentru a primi reparațiile. Dacă nu este selectat nuciun aliat, te vei vindeca doar pe tine.

    Î: Voi fi descoperit dacă folosesc aceste abilități?
    R: Da.

    ->Unitate reparatorie
    Î: Voi fi descoperit dacă arunc o unitate reparatorie?
    R: Nu.

    Î: Dacă arunc o unitate reparatorie și sunt distrus, va rămâne aceasta pe hartă pe tot timpul duratei sale?
    R: Da.

    Î: Efectul de reparare se multiplică dacă se folosesc în același timp Regenerare HP și Unitatea reparatorie?
    R: Da.

    Î: Trebuie să fiu în același grup cu Aegis pentru a primi vindecare?
    R: Da.

    Î: Va fi reparat și PET-ul meu cu unitatea reparatorie?
    R: Nu.

    Î: Atunci când un Spearhead inamic lansează un JAMX, se dezactivează unitatea reparatorie?
    R: Da. Acest lucru este vizibil pe unitatea reparatorie: undele verzi dispar iar crucea verde din partea de sus încetează să lumineze.

    Î: Se multiplică efectul de reparare atunci când sunt folosite mai multe unități reparatorii?
    R: Da.

    Spearhead
    ->Camuflaj absolut
    Î: Dacă activez abilitatea voi mai fi vizibil pe minihartă?
    R: Nu. Dar nu uita că scutul tău va fi dezactivat cât timp abilitatea este activă.


    Î: Pot să descopăr o navă spearhead cu abilitatea camuflaj absolut?
    R: Da, cu ajutorul JAMX, EMP sau al minelor EMP.

    Î: Cât timp voi rămâne camuflat dacă activez abilitatea camuflaj absolut?
    R: Până când abilitatea încetează sau până când începi un atac sau colectezi cutii sau resurse.

    Î: Pot activa abilitatea în timpul unei lupte?
    R: Nu, nu o poți folosi dacă ești atacat sau dacă ataci.

    ->JAMX
    Î: Pot anula efectul unui JAMX cu un alt JAMX?
    R: Nu.

    Î: Pot folosi JAMX în timp ce sunt camuflat?
    R: Da, dar există șanse de 50% să fii descoperit.

    Î: Pot să descopăr alți jucători sau să țintesc nave cu această abilitate?
    R: Nu.

    Î: Când folosesc JAMX de pe nava mea Spearhead, aceasta poate dezactiva unitatea reparatorie a unei nave Aegis inamice?
    R: Da. Acest lucru este vizibil pe unitatea reparatorie: undele verzi dispar iar crucea verde din partea de sus încetează să lumineze.

    ->Marcator de ţintă
    Î: Ce beneficii am prin marcarea unei ținte?
    R: Ținta marcată devine vizibilă pe minihartă pentru toți jucătorii grupului din care face parte nava Spearhead, iar ținta marcată suferă cu 2% mai multe daune de la toate navele din grupul navei Spearhead (inclusiv de la nava Spearhead).

    Î: Cu pot să scap de debuff-ul marcator de țintă?
    R: Lansând un proiectil EMP sau sărind printr-o poartă.

    Î: Se poate marca o țintă de mai multe ori?
    R: Da, o țintă poate fi marcată de mai multe nave Spearhead ale aceluiași grup. Daunele bonus se multiplică.

    Î: Pot marca jucătorii NPC pentru daune bonus?
    R: Da.

    Î: Dacă folosesc abilitatea Marcator de țintă, va fi dezactivat camuflajul navei mele Spearhead?
    R: Nu, nava nu va fi descoperită.


    Nave noi – generalități
    Î: Pot folosi abilitățile navei într-o Poartă galactică?
    R: Da.

    Î: Pot intra într-o bătălie jackpot cu noile nave?
    R: Da.

    Î: Noile abilități ale navei vor fi disponibile în timpul unei bătălii jackpot?
    R: Nu.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.