Feedback nelămuriri, nemulţumiri, ÎNTREBĂRI

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de WIΖΛΓΔ, 23 Noi 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    chiar aşa, suntem o comunitate însă apartenenţa la această comunitate este semnalată şi de atitudinea faţă de doleanţele celorlalţi membrii ai comunităţii mai ales atunci cînd, în cadrul comunităţii, poziţia deţinută este una de răspundere.
    cînd afirmaţi că "Forumul nu este pentru moderatori ci pentru comunitte." aveţi din nou dreptate însă cînd atitudinea generală a echipei este una de vădită iritare vizavi de probleme precum cele semnalate de Veneficus dar şi de alţi nenumăraţi membrii ai comunităţii, frumoasele dumneavoastră afirmaţii devin lipsite de conţinut. această atitudine a echipei generează din partea comunităţii reacţii cel puţin ironice, adică tocmai ceea ce nu vă place deşi intoleranţa la ironie nu ar trebui să se numere printre calităţile unui membru al echipei.
    ştim că nu echipa este în măsură să rezolve problemele jocului dar mai ştim şi că puteţi "oferi mai mult" decît o făţişă ignorare a postărilor noastre iar cînd treceţi la ameninţări (nu dumneavoastră) şi sancţiuni din cauză că suntem insistenţi atunci aţi pus-o de-un conflict căci ironia şi agresivitatea circumstanţială sunt răspunsul nostru la "tratamentele" dumneavoastră.
    din punctul nostru de vedere avem solicitări perfect normale şi decente, nu ne dorim nimic altceva decît un joc corect şi cinstit, aşa cum de altfel se specifică şi în CCG, lucru pe care ar trebui să-l observaţi şi voi, echipa de moderare, căci proveniţi tot din rîndurile noastre şi de aceea nu ar trebui să fiţi altceva decît interfaţa care ajută la comunicarea între bp şi noi iar atunci cînd dispuneţi de informaţii esenţiale jocului, să le împărtăşiţi şi comunităţii. se pare însă că, odată cu trecerea timpului interfaţa asta s-a transformat într-un zid al "cetăţii bp" peste ale cărui creneluri jucătorii sunt ţintiţi cu ameninţări şi sancţiuni !
     
  2. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Ar fi trebuit să mă aștept la o temă cu un astfel de conținut, o bună parte dintre utilizatori văd în moderatori inamicii lor numărul 1. Deși am mulți ani de moderare în spate, sunt membru al echipei DO de puțin timp, însă lucrurile funcționează aproape identic în orice forum:

    • postare ștersă = ''ascunderea adevărului'', ''intoleranță la adevăr'', ''pumn în gură'', ''cenzură'', etc.
    • sancțiune = ''bici'', ''atitudine comunistă'', ''abuz'', etc.
    • informare (asupra unei posibile sancțiuni să zicem) = ''amenințare''
    *Ceea ce se află după ''='' fiind interpretarea utilizatorului.

    Am putea să vorbim despre reguli și încălcarea lor, despre atribuții, acțiuni, despre ce fac unii și cum reacționează ceilalți, mult, mult timp și am ajunge mereu în același punct în care fiecare dintre noi va avea dreptate din punctul propriu de vedere. Eu nu doresc să fac acest lucru, cred că sunt probleme mai importante de discutat / dezbătut. Probabil că dacă am fi mai puțin sensibili la anumite aspecte nu am mai reacționa nici unii nici alții așa dur.

    Cred că ar trebui să revenim la ceea ce ne interesează pe toți, cel puțin aici cred că suntem de aceeași parte. Sunt de acord cu tema creată de tine atâta timp cât aici se vor exprima ''nelămuriri, nemulțumiri, întrebări'' legate strict de joc (dacă ești de acord, tema îți aparține). Aveți toată atenția noastră, vom încerca să răspundem în măsura în care vom cunoaște răspunsul, dacă nu, vom transmite mai departe și vom aștepta împreună un răspuns. Să sperăm că se vor implica cât mai mulți jucători.

    Am să închei cu o informare ( a nu se citi ''amenințare), postările / comentariile off topic vor fi eliminate, ele nu fac decât să îngreuneze colectarea unui feedback obiectiv.
     
  3. Eeeeee,toate bune si frumoase Althea, dar ai uitat ceva important sa mentionezi-butatul.Oare si in privinta acestui lucru ne inselam in masa cand spunem ca se intampla cu buna stiinta a admistratorilor DO?
    Si nu te supara dar sa afirmi ca nu stii despre ce vorbesc este total o aberartie mincinoasa!
    Ganduri bune!
     
  4. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Nu înțeleg la ce te referi prin ''bună știință''. Dacă te referi la cunoașterea fenomenului, da este cunoscut de toată lumea, dacă te referi la acceptarea și susținerea acestui fenomen, te înșeli sau vă înșelați ''în masă'', indiferent de persoanele pe care le încadrezi tu în categoria ''administratorilor''.

    Unde am afirmat eu așa ceva? o_O

    Eu îți propun să-ți faci timp să citești atent postarea mea de mai sus, dar și pe aceasta. Dacă ai un feedback concret de oferit, sau întrebări rezonabile în ceea ce privește problema ''boților'', ești invitatul meu. Încearcă însă să fii obiectiv și coerent.

    Orice postare ca cea pe care tocmai ai făcut-o, se încadrează ușor la acuzații nefondate și lipsă de respect, atâta timp cât nici nu ți-am răspuns și deja mă acuzi că te mint.
     
  5. Acuzatiile nefondate nu se sprijina pe ceva real,ori in ceea ce priveste botii este deia de notorietate faptul ca mai greu este sa spui cine nu buteaza decat invers!Asa ca nu mai fii asa sensibila si asumati-va odata pentru totdeauna faptul ca-i ingaduiti si ca nu faceti nimic pentru un joc cinstit.Orice postare la sistem privitor la jucatori care folosesc programe nepermise se incheie cu butada-avem un sistem infailibil de detectie a celor ce folosesc programe nepermise!
    CINE MAI INGHITE ASA CEVA?
    Daca luam de bun acest raspuns atunci nu raman decat doua posibilitati:
    1-sistemul nu este asa cum declarati infailibil
    2-se agreeaza prezenta butilor pe harti
    Daca mai sunt si alte posibilitati te rog sa le mentionezi si fara sa te simti jignita,caci nu doresc
    decat raspunsuri oneste iar nu sa jignesc pe cineva.
    In orice caz esti prima din echipa tehnica care spune: Dacă te referi la cunoașterea fenomenului, da este cunoscut de toată lumea, dacă te referi la acceptarea și susținerea acestui fenomen, te înșeli sau vă înșelați ''în masă'', indiferent de persoanele pe care le încadrezi tu în categoria ''administratorilor''.
     
  6. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit


    Repet, noi ca și moderatori nu avem ce să facem în acestă privință decât să transmitem constant mai departe. Te asigur că acest lucru se face prin toate mijloacele posibile (email-uri, rapoarte, etc.), deci eu personal nu pot spune că nu fac nimic. Cu siguranță, noi nu putem fi 100% deschiși către voi pentru că uneori există informații interne pe care nu ne este permis să le dezvăluim sau să discutăm cu jucătorii despre ele (cum ar fi să publicăm în forum rapoartele nostre...) și mă aștept să înțelegi asta pentru așa funcționează multe sisteme în lumea asta. Pot spune însă cu certitudine că nici noi (moderatorii) și nici cei care fac parte din echipa DO (angajați ai BP), nu susținem acest fenomen. (Cred că deja m-am repetat :) ).


    Ai putea să-l iei de bun, pentru că:

    Asta a fost dovedit deja la ultimul val de banări din păcate, nu?
     
    savuviorel_007, dady77-7, Veneficus și alți 4 apreciază asta.
  7. Multumesc,esti singura care are taria sa discute despre asa ceva,restul se pierd in raspunsuri aluzive,savante si la sfarsit nu intelegi nimic!
    Respect pentru tine!
     
    savuviorel_007, dady77-7, Veneficus și alți 4 apreciază asta.
  8. hαhαhα

    hαhαhα User

    întîlnesc a doua oară o astfel de ciudăţenie :

    [​IMG]

    profilul este extras din log-ul meu şi n-am fost pe alt server ! :)
     
    Arezan apreciază asta.
  9. TurboETP

    TurboETP User

    Pai BP mai nou, ce masura a luat antibot? Pentru ca nu mai reusesc sa-i detecteze pe majoritatea, si au ajuns atat de buni incat fac npc-uri pe hartile mari si fug inainte ca tu sa-i vezi pe harta ta normala...au "stricat"portile galactice! Exemplu? Pe vremuri, deschideai cu rabat la ziua de reducere gg-uri, un zeta cu maxim 70.000 de uridium. Acum, doar daca am avut mare noroc am reusit sa deschid cu 90.000 uridium! In rest, toate constant au costat peste 120.000 uridium, indiferent de modalitatea de tragere (x100, x10,x5 sau combinate, x100 la inceput si spre final x10, x5 sau chiar x1)! Nu reusesc sa gasesc tema in care se discuta despre probabilitati, dar macar lasati-o jos ca macane, cand spuneti ca "nu s-a modificat nimic"! Pur si simplu suntem toti penalizati, pentru ca nu au gasit alta metoda prin care sa contracareze resursele capatate cinstit! La fel cum s-a procedat cu noile misiuni in care trebuie sa renunti la tragerile cu seprom! Asa ca...paharul se cam umple...
     
  10. Veneficus

    Veneficus User

    si totusi domnilor admini...
    la doua luni dupa anuntul de aici nu s-a avut timp sau nu s-a dorit sa se corecteze descrierile articolelor modificate?
    cum va explica BP unui utilizator care achizitioneaza acum aceste articole in urma descrierilor care arata asa :

    [​IMG]
    si asa:
    [​IMG]

    ca ele (articolele) nu au caracteristicile din descrieri...???
    minciuni convenabile pentru BP!
     
    Modificat ultima dată: 6 Feb 2019
    *^*NEMESIS*^*RO*^*!, savuviorel_007 și Tibles apreciază asta.
  11. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Ar fi fost o situație ideală să raportezi eroarea (care apare numai în limba română se pare) mai cu calm și fără ''teoria conspirației''. Chiar și așa, îți mulțumesc, am deschis un tichet pentru corectare --->>0024715
     
    Tibles, Veneficus și Mos-Craciun apreciază asta.
  12. Veneficus

    Veneficus User

    Althea...
    calmul meu a fost direct proportional cu senzatia avuta in momentul in care mi-am imaginat ca sunt in locul unui utilizator care a facut achizitia articolelor convins fiind ca descrierea lor e veridica.
    asa cum am mai spus de cateva ori in cadrul forumului (si nu numai) BP ma inselat (si nu doar pe mine) folosind astfel de "inexactitati" de mai multe ori...prin urmare conspiratia nu e doar la nivel de teorie.
    inselaciunea (si in cadru virtual) se pedepseste conform legii din Romania cu inchisoare, sunt aproape sigur ca si in legile Germaniei situatia e aceasi... astfel nu stiu cat de ideala ai fi considerat situatia daca erai tu in locul celui inselat.
    multumesc pentru demersurile facute in directia rezolvarii acestei probleme.
     
  13. Cam cat calm ati fi manifestat Dvs. stimata "Althea" - si asta fara suparare - daca ati fi fost "furata" de un partener, de joc gen DO/BP - pentru a "N"-a oara? Nu-mi cereti sa dau exemple ca am in 10 ani de joc.... nenumarate! Va rog eu sa manifestati intelegere si sprijin pentru cei care isi exprima nemultumirea aici, pe Forum! Nu au alte variante! Sunteti singurul Admin perceput de noi ca fiind cu "fata umana" de aceea ne permitem sa va solicitam ades sprijinul! Sper sa nu ne fi inselat. Cu respect,
     
    Modificat ultima dată: 7 Feb 2019
  14. Ai dreptate, "Althea" e singura care ne mai sprijina si intelege problemele noastre.respect!
     
    Veneficus apreciază asta.
  15. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Am înțeles ce simți față de această problemă și drept dovadă stă faptul că doar te-am rugat să încerci să raportezi astfel de probleme cu ceva mai mult calm. Sigur că întârzierea cu care se fac astfel de modificări în descrierea unui articol, pot fi interpretate ca o tentativă de înșelăciune, însă cu siguranță nimeni din BP nu a făcut asta în mod intenționat. Din câte știu eu, suportul nu ar refuza un ajutor în cazul unei achiziții realizate în astfel de condiții. Corectarea nu ar trebui să dureze prea mult. Mulțumesc din nou pentru sesizare!
    Îți mulțumesc, însă nu doresc ca munca depusă de colegii mei mai vechi, în ani de zile, să fie pusă în umbră de cele câteva proaspete intervenții ale mele. Te asigur că oricine din echipă ar face exact același lucru pe l-am făcut și eu, ar transmite mai departe o problemă, chiar dacă nu o să menționeze întotdeauna asta.
    PS: Experiența mea ca jucător este exact aceeași ca și a voastră, dacă apăr interesele voastre, le apăr și pe ale mele. Noi, moderatorii/adminii suntem reprezentanții voștri 100%.
     
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    afirmaţie valabilă în mod sigur, însă doar în ceea ce te priveşte (şi sperăm că asta va dura mai mult decît în alte cazuri) !
    pentru edificare citeşte, dacă ai timp, şi alte răspunsuri ale colegilor tăi de echipă.
     
  17. Din ceea ce am citit pe aici... felicitari "Althea" ca totusi ne bagi in seama si se pare ca esti de partea noastra( a celor ce joaca coresct) , dar eu personal astept cu nerabdare sa vad si rezultate, ca de vorbe sunt cam satul.
     
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    PUNCTE DE AVERTISMENT
    dacă nu cumva ne intersectăm cu o activitate care ar afecta siguranţa naţională, ar fi prea mult dacă, în numele mai multor colegi, v-aş ruga să desecretizaţi pentru noi criteriile după care se acordă neaşteptata favoare de a primi "puncte de avertisment" în cazul unor intervenţii ale noastre care nu sunt pe placul echipei de moderare ?
    presupun că dacă am cunoaşte aceste criterii, data şi motivele pentru care suntem avertizaţi şi în ce cuantum beneficiem de avertismentele acordate am încerca să ne ferim de a întruni asemenea condiţii neplăcute.
     
    dady77-7, omul.negru, **Just4fun** și alți 3 apreciază asta.
  19. Jocul a scapat de sub control. Am primit 500k dmg repetat. Distrus intr-o secunda. Nu am avut timp nici sa schimb configuratia. Plus cei cu autoclick ca pun click pe tine de la un an lumina distanta.

    Edit: Am uitat sa specific ca era si pe configuratia cu hercules. Deja e RIP DO
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și Veneficus apreciază asta.
  20. Hermes

    Hermes Guest

    Nu e nici un secret, citeste Regulamentul de functionare al acestui forum. Era o postare de tip spam/off topic , de aceea colega mea a "oferit" acele puncte de avertisment. Lucru care merita si postarea de fata a domniei tale, dar pentru ca sunteti un "favorizat" al forumului , am trecut cu vederea.:p
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.