hermes

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de Veneficus, 20 Ian 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Veneficus

    Veneficus User

    Ulterior deschiderii de catre mine a doua teme care tratau doua probleme diferite de logica a jocului m-ai banat pe forum.Mesajul care l-am primit la o noua incercare de a ma loga pe forum a fost:

    Ai fost banat pentru următorul motiv: Încălcare a regulilor. Banul tău va fi scos pe 16 Ian 2016

    am rerasfoit regulamentele de forum si nu am gasit regulile incalcate de mine ...consider ca esti cel mai indreptatit si in masura sa ma lamuresti care anume reguli le-am incalcat pentru a nu crea o recidiva in incalcarea lor.
     
  2. Hermes

    Hermes Guest

    Se pare ca nu ai rasfoit destul de atent regulamentul forumului. Te invit sa o faci din nou.
    Prima regula peste care ai trecut, este redeschiderea unei teme cu acelasi subiect si care a fost inchisa deja de un moderator. Se cheama spam si nu este acceptat in forum. A doua regula peste care ai trecut , a fost modul de adresare catre un moderator de forum. Suntem aici sa va ajutam, dar nu putem sa o facem cu forta. In cadrul temelor ai primit lamuriri/raspunsuri atat din partea altor forumisti, cat si din partea moderatorilor. Daca logica ta, nu e congruenta cu logica altora, nu trebuie sa o bagi cu forta pe gatul celorlalti. Ti-ai exprimat niste opinii, ai primit niste lamuriri, ca nu le accepti este strict problema ta. Ai fost indrumat unde sa-ti expui ideile , in cadrul unui sondaj in sectiunea corespunzatoare din forum. Acolo ai fi avut prilejul sa primesti feedback-uri vis-a-vis de "logica" ta si de ce nu, un vot pozitiv al comunitatii ar fi trimis ideile tale catre Dezvoltatorul jocului. Acesta era un mod civilizat de comportare in acest forum.
    Sper sa intelegi pe viitor modul de functionare al acestui forum si sa te comporti ca atare.
     
  3. Veneficus

    Veneficus User

    Putin mai multa atentie din partea ta nu ar strica.

    1.La prima regula care spui ca am incalcat-o evenimentele arata cam asa:

    tema 1 avand ca subiect o anumita problema de logica din joc
    deschisa in 19 decembrie 2015 ora 12.18
    inchisa in 19 decembrie 2015 ora 19.16 cu un raspuns putin ironic la adresa vechimii noului meu cont de forum.

    tema 2 avand ca subiect o cu totul ALTA problema de logica din joc
    deschisa in 19decembrie 2015 ora 18.03 INAINTE DE A INCHIDE TU PRIMA TEMA
    inchisa in 19 decembrie ora 19.19

    prin urmare eu nu am redeschis o tema cu acelasi subiect inchisa de un moderator,eu am deschis doua teme diferite cu doua subiecte diferite.
    Concluzia NEVINOVAT

    2 La a doua regula pe care spui ca am incalcat-o evenimentele arata cam asa:

    tema 1 nu am comunicat cu tine deloc.

    tema 2
    raspunsul tau :

    ”Raspunsul l-ai primit, dar nu vrei sa pricepi. Pentru fiecare nava in parte iti trebuie un alt set de echipament pentru drone si PET sau dezechipezi de pe prima nava dronele si PET-ul si le echipezi la cea de-a doua.”

    Dat de tine fara a citi cu atentie tema. Eu in tema nu am pus nici o intrebare...prin urmare nu aveam ce raspuns sa primesc iar tu,inainte de a trage concluzia ca eu nu pricep trebuia sa fii mai atent la ce voiam sa spun in tema.

    raspunsul meu:

    ”eu chiar vreau sa pricep dar nu pricep la care intrebare din postarea mea am primit raspuns,caaa nu am pus nici una...
    eu doar am deschis o tema in care sa ne expunem parerea referitor la anumite probleme pe care le are jocul din punct de vedere logic.
    ai priceput? ”

    Raspuns in care eu nu vad nimic gresit ca mod de adresare catre un moderator de forum. Poate (tot de teama unei recidive in a gresi si a incalca regulamentele acestui forum)ma lamuresti tu cu ce am gresit in modul meu de exprimare...daca e vorba de pricepere sau nepricepere...asa cum se vede mai sus nu eu sunt primul care a apelat la verbul ”a pricepe”.

    concluzia NEVINOVAT

    pe undeva regulamentul de forum spune:

    ”Jocul trăieşte de pe urma ta şi a restului comunităţii şi, de aceea, părerea şi feedback-ul tău sunt foarte importante şi binevenite. Plângerile ne oferă posibilitatea de a putea cunoaşte şi îndeplini dorinţele utilizatorilor.”

    oare unde in temele deschise de mine tu ca si moderator ai pus accent pe cea ce spune acest regulament????
    in fine ... chiar nu mai conteaza...
     
    Seth1980[EG1] apreciază asta.
  4. Hermes

    Hermes Guest

    Intr-adevar , chiar nu mai conteaza, se pare ca ai probleme grave in a intelege si a te supune unui regulament. Deasemenea tonul si modul de adresare pe care le adopti, aparent seamana cu ale unui pusti in cercul lui de prieteni, ceea ce nu este cazul aici. Invata sa te adresezi, invata sa respecti partenerii de dialog si nu uita ca avem atat posibilitatea, cat si datoria de a tine un forum curat si civilizat. Cum nu ma intereseaza alte "opinii" de-ale tale cu privire la acest subiect si pentru a evita spam-ul,

    Tema inchisa.
     
    styv86 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.