FAQ - Noul Sistem de Achievement-uri

Discuție în 'FAQ/Glosar' creată de MΣDΣΣA, 4 Dec 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Î: Ce este un achievement?
    R: Achievementurile sunt obiectivele pe care le puteţi îndeplini prin finalizarea unor sarcini. Pentru îndeplinirea lor veți fi recompensaţi.

    Î: Recompensă? Ce recompensă?
    R: Pentru finalizarea unui achievement în condiţiile prezentate, veţi primi
    - activarea achievementului respectiv;- punctele aferente acestui achievement.

    Î: Ce sunt aceste puncte?
    R: Pentru fiecare achievement deblocat veţi primi un număr corespunzător de puncte. Aceste puncte se vor adauga la punctele voastre totale, astfel încât aveţi posibilitatea să vă lăudaţi cu ele prietenilor voştrii.

    Î: Cum pot vedea câte puncte am adunat sau ce achievementuri am terminat?
    R: Puteţi verifica noua secțiune de achievementuri din cadrul Registrului Pilot.

    Î: Cine poate îndeplini aceste achievementuri?
    R: Tu şi PET-ul tău puteți îndeplini aceste achievementuri.

    Î: Deci pot obţine un achievement PET fără să am un PET?
    R: Nu, pentru un achievement PET aveţi nevoie de un PET. Acest lucru funcţionează doar invers - un PET poate face un achievement pentru voi, dar voi nu puteţi face unul pentru PET-ul vostru.

    Î: Vom avea şi achievementuri PvP?
    R: Desigur. Există achievementuri care cer distrugeri de nave pe toate hărţile, luandu-se în calcul doar navele inamice distruse de voi, nu și cele ale propriilor compani/clanuri etc.

    Î: Deci, distrugem 5 nave şi asta e tot?
    R: Nu, achievementurile au diferite niveluri, însa unele achievementuri nu vor fi afişate decât în momentul în care cele de un nivel mai mic au fost finalizate.
    Exemplu: Distruge 5 Streuner / Distruge 50 Streuner – primul din ele va fi înlocuit de al doi-lea doar dupa finalizarea lui. Cu cât nivelul este mai ridicat cu atât punctele primite la finalizarea lui vor creşte.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.