Feedback Discuţii despre "Halloween 2015"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 19 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. DUM.DUM

    DUM.DUM User

    Buna ziua, am o intrebare in legatura cu designul de drone DEMON, si anume: mai este valabil bonusul de 5% la daune rachete si incarcare mai rapida a lor daca am 6 designuri DD-D-01 si 4 DD-D-02?
    In descrire scrie ca trebuie sa am 10 desiguri DEMON, dar nu mentioneaza ca trebuiesc sa fie de acelasi fel...
     
  2. blinckd

    blinckd User

    valul 70 e cam exagerat dupa parerea mea am luat dmg de peste 600k intr-o salva :))
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    despre recompensă poţi să ne spui ceva ?
    după ce se povesteşte pe aici despre minunea asta de portal recompensa trebuie să fie pe măsură altfel timpul necesar şi muniţia consumată fac finalizarea acestei implementări absolut prohibitivă.
     
    Modificat ultima dată: 22 Oct 2015
    Veneficus și Cehn apreciază asta.
  4. ƒℓσ™

    ƒℓσ™ User

    ce recompensa este?
     
  5. blinckd

    blinckd User

    recompesa la final nu exista....
     
  6. daca nu exista recompensa nu prea vad motive de a termina portalul de event, singurul avantaj e ca se pot face npc fara sa-ti sara vre-un inamic in carca in rest ......
     
  7. P!x3lL

    P!x3lL User

    Ai primit design pentru drone DEMON. Aceasta este recompensa finala...plus daca mai accepti misiunea de event.

    Oricum poarta este destul de grea pentru niste designuri de drone.
     
  8. rattyionut

    rattyionut User

    unde gasesc si eu o lista cu ce valuri vin in poarta asta?
     
  9. portalul are 72 de valuri, al 70-lea e cel mai greu, vreo 15-20 de uber sibeloni, am scos in jur de 90k uri, 3 design-uri reaper, 3 demon si 2 robo-bat! Nu are recompensa la final!
     
  10. mobob

    mobob User

    daca ai premium si timp,poarta se face relativ comod cu cami
    se face si fara premium,dar eu estimez ca cel putin o treime din uri scos din npc-uri il dai pe repararea petului
     
  11. mobob

    mobob User

    ::)) de ce am eu asa o impresie ca singurul motiv pentru care e cazul sa ne chinuim sa TERMINAM portalul il reprezinta recompensa acelei misiuni legata de finalizarea lui?
    pentru ca primesti designurile de drona si din primele valuri...singura diferenta este numarul lor...

    acum,intrebarea este,se reseteaza poarta dupa 20 de ore,sau trebuie sa o termini,SAU SA TERMINI VIETILE?

    ::)) pentru ca terminarea vietilor ramine calea cea mai usoara de a "termina" poarta la nivelel usoare....si cum dronele am vazut ca nu primesc daune la distrugerea din portal,no problem...

    vedem noi miine...::))
     
  12. ACEST anunț te va și vă va lămuri cu privire la modul cum a fost gândită recompensa!
     
  13. DUM.DUM

    DUM.DUM User

    RASPUNDE SI MIE UN MODERATOR...???
     
  14. Poarta de hallowen prin hartile x-4 va mai tine maine?
     
  15. bubuletz

    bubuletz User

    Feedback la valul 40 : Ca fe nu se prea merita sa o faci , decat pentru uridium,dar consumi seprom si munitie de behai. Poarta asta a fost conceputa pentru ufe si ,bineinteles,ca sa se faca vanzare la JOB-100 ( o munitie foarte buna de altfel) dar ar fi pacat sa o consumi in poarta asta- zic eu.Bonsurile la drone : 1% per drona ->10% /10 drone, faceti si voi un calcul cu cat influenteaza ,daca nu stai pe leonov sau citadel + arrow sau chevron. Daca era 10% per drona ,imi dadea mana sa fac o investitie(si nu cred ca sunt singurul) sa termin poarta si sa iau design-urile ,pana la obtinerea havoc /hercules...dar asa ,mai bine pastrez munitia si uri pentru alte lucruri,mai sanatoase.Nu se poate face si cu x1 si eco ,mai ales la cei 20 de ubersibeloni(si te miluiesc baietii oricat de bine ai face kiting) din valul 70 ,cum scria cineva mai sus ?
     
  16. Constantin

    Constantin User

    Buna ziua,
    Am si eu o intrebare, va rog. In conditiile in care nu poti termina misiunea ,,Finalizeaza poarta galactica GG Tunnel of Terror" si o intrerupi, o poti lua de la inceput? Daca da, va continua de la momentul cand ai intrerupt-o sau de la inceput? Multumesc.
     
    Modificat ultima dată: 20 Oct 2015
  17. Mi-ajung 21 milioane de lasere upgradate cu Seprom?
     
  18. mobob

    mobob User

    cam la ghici...::))

    designurile de drona se pot lua lejer si fara sa faci valul 70...trebuie doar rabadare...faci doar primele 4 sau 5 harti,apoi te lasi omorit pina termini vietile....si a doua zi o iei de la capat.

    care "inceput"???
    misiunea e clara: finalizeaza poarta...deci o poti intrerupe cind vrei,si lua din nou in momentul cind ai terminat si infamul val 70..ca dupa el,ultima harta e o formalitate.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 20 Oct 2015
  19. DUM.DUM

    DUM.DUM User

    te lauzi :))

    Eu unul am terminat poarta si am folosit munitia standard la npc (lcb 10, 2026, eco 10). La ufo in skimb am folosit munitie buna cu molia ca nu reuseam sa ii iau scutul., deci nu e chiar asa rau, dar nu pentru toti jucatorii, clar.
    In consecinta din punctul meu de vedere a meritat sa iau pe langa designuri de drone, bustere, log, si peste 100k uri cu tot sepromul consumat.
    Nu zic, trebuie sa ai nervi si rabdare sa o termini, dar nu e chiar asa rau.
     
    Modificat ultima dată: 20 Oct 2015
  20. kk12

    kk12 User

    Hai sa fim seriosi poarta este foarte buna pentru jucatorii premium si pentru cei care au tone de munitie de la programul de colectare din 4-2 , 4-3 , 4-1 .Noi ceilalti ramane sa ne chinuim cu ea. Totusi exista si un aspect pozitiv, faptul ca poti face poarta o singura data pe zi.Acest fapt mi se pare cea mai inteligenta decizie pe care Creatorii DO au luat o in ultimul timp. Altfel jucatorii mentionati anterior ar fi facut milioane de uri.A si inca ceva LA MULTI ANI DO cu ocazia aniversarii unui an de joc.
     
    Veneficus apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.