Configuratii 1vs1

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de relax, 5 Feb 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. relax

    relax User

    Imi dau seama ca poate intrebarea vi s-ar putea parea "ciudata" dar as vrea sa aflu niste pareri si din partea altora. Ce configuratii recomandati pentru 1vs1 ? ma refer la o configuratie "solida" de lupta si una cu mai multa mobilitate. Puteti spune ceea ce folositi voi si va rog fara raspunsuri de genul "depinde de stilul in care joci" etc(stiu ca depinde dar sunt pur si simplu curios ce folosesc altii ca sa imi fac o idee despre niste stiluri de joc). Multumesc tuturor celor ce vor raspunde.
     
  2. b222

    b222 User

    Pe o configuratie iti pui ful scut nava si 4 scuturi drone.pe o alta configuratie pui 15 motoare nava 10 scut drone 10 lf4 si duble dmg. hp,si scut desiinguri de drone havoc asa ma bat eu ,mi se pare bune parerea mea
     
  3. Corina-ro

    Corina-ro User

    Eu de exemplu folosesc configuratiile clasice,pe cea de lupta full lasere pe drone(scuturi pe nava),iar cea ''de fuga'',full motoare,scuturi pe drone si lasere.Oricum configuratiile se fac in functie de nava pe care joci(registru pilot,lasere lf4,scuturi cu upgrade,etc)esti jucator ''singuratic''ori de ''grup'',nimeni nu detine o ''configuratie ''perfecta''care sa iti asigure succesul de 100% in lupta.
     
    -M4fyotu- apreciază asta.
  4. relax

    relax User

    Stiu ca nu exista configuratia perfecta, dar din moment ce am spus configuratii de 1vs1 automat nu ma refeream la un grup.. iar in momentul in care te bati cu 35 de lasere pe goli.. odata ce ai pierdut scutul pe configuratia de lupta e cam gata.. din punctul meu de vedere, pentru ca pe cealalta ai 20 de scuturi ceea ce automat inseamna un dmg prea mic.. rezulta ca mai ai o sansa sa scapi, dar prin fuga in cazul in care adversarul este unul mai bine pregatit si mai putin afectat de daunele pe care le-ai provocat cu prima configuratie.
    Iar echipamentul nu este o problema in cazul meu.. sa nu credeti ca daca am intrebat inseamna ca joc de ieri. Dupa cum am mai spus vreau doar sa aflu ce folosesc ceialti si mersi pentru ca ti-ai expus opinia aici.
     
  5. parerea mea este pt 1vs 1 sa ai ambele configuratii de lupta (fara motoare doar 15 scuturi si 35 de lf4 ) cand mergi 1vs1 nu te duci ca dupa aia sa fugi de adversar, stai si te bati pana unul dintre voi face buba.(si sa ai SPECTRUM)
     
  6. Prima configuratie full scuturi pe nava plus 5 scuturi pe drone(evident pe dronele libere se pun lf4).Pe a doua configuratie full motoare pe nava plus 6 scuturi pe drone..Daca faci 1 vs 1 fara fuga(sau strategie cum spun unii) poti folosi o configuratie full scuturi pe nava plus 3 scuturi pe drone iar pe cealanta configuratie full scuturi pe nava plus 5 scuturi pe drone restul dronelor libere fiind ocupate de lf4.. PS:Eu folosesc cand plec singur la "vanatoare" o configuratie de "japca"(1 configuraie 15 scuturi plus 5 scuturi pe nava iar pe configuratia de japca full motoare si lf4 fara scuturi..De precizat ca pentru configuratia de sus recomand spectrum,formatia inima si full hercules iar pentru cea de japca venom,molia plus havoc..Cheers