Sugestie Calendar

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de justedy97, 21 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

A-ți vrea sa avem un calendar in care sa fie notate: reducerile,2x Kronos parts,helix etc...?

Sondaj închis pe 31 Dec 2015.
  1. Da! Ar fi folositor.

    26 vot(uri)
    83,9%
  2. Mai trebuie imbunatațit.

    0 vot(uri)
    0,0%
  3. Nu! Nu îi vad rostul.

    5 vot(uri)
    16,1%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. justedy97

    justedy97 User

    Salutare dragi jucatori de DarkOrbit. Vi sa intamplat vreodata sa vedeti pe chat chestii de genu`:"Ba cand baga astia reduceri la drone?","Ba da cand e snsa la lf 4?","Da cand e chestia aia cu x2 parti la Kronos?".
    Si mie. Asa ca m-am gandit si ar fi bine sa avem un calendar la Registru Pilot unde putem vedea cand o sa fie reducerile,helix day si multe altele.

    Avantajele playerului:Ar putea sa stie exact cand o sa fie reducerile sa poata strange la timp uridiumul pentru ce are nevoie.
    Dejavantajele playerului:Nu vad vreun dezavantaj

    Avantajele dezvoltatorului: Daca voi chiar vreti bani puteti pune optiunea asta doar pentru cei care au premium :(.
    Dejavantajele dezvoltatorului: Putina munca in plus.
     
  2. Evenimentele menţionate de dvs. sunt, prin statut, aleatorii! Jocul este un produs integrat, iar consumul acestuia se reflectă şi prin timpul petrecut de utilizator în cadrul jocului.

    Pentru a "consuma" cât mai mult din acest produs, intuiesc că una din strategiile celor de la marketing-ul BP a fost şi crearea acestor evenimente aleatoare care, vrei nu vrei, trebuie să intri pe joc pt. a verifica dacă şi-au făcut apariţia sau nu...;)
     
  3. justedy97

    justedy97 User

    Chiar ai dreptate. La asta nu m-am gandit :).
     
  4. Ai un vot de la mine, totusi ca fapt divers : calendarul exista deja ( pe forum) doar ca nu se fac actualizari decat foarte rar . Pe forumul englez de exemplu am observat ca actualizarile se fac destul de des dar e posibil ca ei sa aiba alte surse de la care sa preia informatiile. De asemenea sunt diferente notabile intre forumuri organizatoric vorbind. E posibil ca pe forumul nostru sa se vrea dar sa nu se poata deoarece nu este acces la resursele respective. !! Ma refer aici la "Upgrade hour" , Mhh , Happy hour , Lf-4 day, Zeus ce sunt eventuri ce nu au o data fixa spre deosebire de altele gen spaceball sau capture the beacon ce apar frecvent si au programata in avans aparitia lor pe pagina de start
     
    Modificat ultima dată: 22 Dec 2015
  5. În afară de dezvoltatorul jocului nu cunoaşte nimeni data şi ora unor eventuri gen "Upgrade hour , Mhh , Happy hour , Lf-4 day, Zeus" etc., cel mult le poate intui.

    Informaţiile publicate în calendarul forumului englez sunt preluate din orarul ce apare pe pagina Home a oricărui cont de joc şi din anunţurile eventurilor ce apar tot pe pe pagina Home a oricărui cont, în ziua în care acestea apar şi nu în avans.
     
  6. Mhh nu-l mai vad un event aleator deoarece apare in fiecare duminica la 20:00 ora servarului. Cat despre Upgrade hour,din ce am observat eu,e o data la doua saptamani vinerea la 19:00 ora servarului(sper sa nu ma insel dar asa am prins eu de ceva timp incoace).
    De ce sa-l bagam la Registru pilot? (asta ar insemna un upgrade in plus) Cum spunea si Deus_Inferni el exista deja,dar chiar daca cineva ar avea bunavointa sa se ocupe de el,tot nu o sa vedem afisate eventuri gen Uh,Mhh,Hh....

    Oricum eu am dat un Da... poate ,poate....cine stie:rolleyes:
     
  7. Sunt sigur ca acum ceva vreme mai exact pe la inceputul lunii in curs vizitam forumul englez in cautare de informatii cu privire la calendarul de iarna DO si am intrat intamplator si in calendarul de pe forumul englez unde erau postate in avans toate eventurile . De la meteoroizi pana la mh, uh, kronos day si restul. De asta spuneam ca nu aveti acces la resursele respective din moment ce ei probabil primesc informatia direct de la sursa aka "dezvoltatorul" . Acummmm .... e posibil sa fi fost eu sub influenta etnobotanicelor sau sa fi avut un moment de perceptie extrasenzoriala in care sa fi prins momentul respectiv, dar totusi cum iti explici ca in ziua respectiva postam pe forum noul calendar de iarna ? Sunt sigur ca la fiecare modificare in calendarul de forum de catre admimi sau terte parti se inregistreaza totul intr-un log ce-mi poate confirma sau infirma afirmatia.
     
  8. Ceea ce aţi publicat dvs. în acest forum, în secţiunea "...din spatele scenei DarkOrbit" - Unica temă de discuţii", face referire la aşa zisul Calendar de Advent, respectiv acel calendar care apare la autentificarea pe contul de joc.

    Acel calendar nu a fost publicat de vreun moderator sau alt membru al echipei de moderare / administrare engleze ci de un utilizator care, datorită anumitor abilităţi pe care le deţine în materie de IT, reuşete să obţină astfel de informaţii de pe servere-le BP.


    Ceea ce dezbatem în prezenta temă face referire la un cu totul alt calendar, calendar care, aşa cum am precizat în intervenţia anterioară, nu poate conţine informaţii la care nimeni din echipele de moderare / administrare, indiferent de naţionalitatea acestora, nu are acces.

    Toate echipele de moderare / administrare, indiferent de naţionalitatea acestora, au acces la aceeaşi informaţie! Singura diferenţă există doar în momentul în care vreun reprezentant al dezvoltatorului intervine cu diverse lămuriri / precizări, direct în forumul englez, motivul fiind evident, acela de limbă.
     
  9. https://board-ro.darkorbit.com//bp-calendar/?year=2015&month=12&action=today versus
    http://www.bigpoint.com/darkorbit/board/bp-calendar/?year=2015&month=12&action=today

    Dupa cum se vede sunt diferente notabile intre cele doua imagini . Prima e luata de pe forumul englez si arata probabil asa cum si-ar dori initiatorul acestui topic iar a doua e de pe forumul nostru . Mentionez ca pe forumul englez se fac in avans postari in calendar, poate nu tot timpul dar se fac. Asadar din moment ce ei au acces la aceleasi informatii ca ai nostri de ce la noi nu se fac respectivele update si in calendarul nostru ? Comunitatea romana de pe server nu merita ? Sau daca nu este nimeni sa se ocupe sunt sigur ca se poate gasi cineva pentru asta, ar fi un plus pentru toata lumea.!!
     
    Modificat ultima dată: 23 Dec 2015
    justedy97 apreciază asta.
  10. relax

    relax User

    Niciun eveniment de pe forumul englez nu este postat in avans!(fata de ce avem si noi pe pagina "Home")
     
  11. Sincer nu prea sunt interesat de eventurile postate pe pagina de start dar sunt interesant de ora de upgrade ce vine cu scaderea de pret la upgrade sau kronos day cand se ofera dublu la fiecare portal terminat sau zeus. Eu joc de ceva vreme Do dar totusi nu am vazut informatii la ce am enumerat mai sus pe home page . E posibil sa nu stiu eu sa citesc ce trebuie unde trebuie dar eu nu am observat nimic de genul asta. In calendarul englez exista mentiuni clare privitor la ocaziile respective si nu cred ca le-ar posta careva dupa terminare respectivului event doar asa de design ca arata mai bine calendarul
     
  12. relax

    relax User

    Ia cara-te pana pe forumul englez si spune-mi te rog frumos din calendar cand sunt urmatoarele 2 evenimente la kronos is urmatoarele 2 ore de upgrade programate, te rog. Greu va este unora sa intelegeti niste explicatii date mura-n gura, ma mir ca aveti acces la computere si internet.. d'apoi sa mai deduceti ceva si singuri.
     
  13. Dacă nu urmăriţi precizările pe care le-am făcut până acum în forum, referitoare la Calendarul de Forum şi Calendarul de pe pagina Home a contului de joc, aflaţi că n-am să mă transform în diriguitor personal, al dvs.! Aveţi la dispoziţie funcţia "Caută".

    Ceea ce este publicat în Calendarul de Forum al englezilor, regăsiţi pe pagina Home a contului de joc, nimic altceva în avans:


    pic1.jpg

    Că nu vreţi să pricepeţi, asta rămâne strict problema dvs.
     
  14. :D Na ca s-a suparat lumea pe mine
     
  15. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    și totuși... așa cum a precizat Deus_Inferni , pe pagina de calendar a forumului englezesc există mențiuni care fac referire la eventurile așa zis ”aleatorii” (25% Upgrade Hour, Kronos Event, Ultra Booty) care lipsesc cu desăvîrșire de pe ”pagina Home a contului de joc”.
    rămîne totuși puțin probabila ipoteză că aceste notificări au fost adăugate în calendarul forumului englezesc ulterior apariției lor ca eventuri pe joc. așa să fie oare !?:rolleyes:
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. relax

    relax User

    Da, au fost adaugate ulterior :rolleyes::)
     
  17. Și totuși...dacă ar merge drept înainte ar fi nemuritor. :rolleyes:
     
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    sunteți prea abscons și cred că nu doar pentru mine !
    da, citatul semnăturii mele se potrivește de minune căz doară eu am a mă feri de anume acțiuni contondente! ;)
     
    Veneficus și Deus_Inferni apreciază asta.
  19. Ensw

    Ensw User

    Nu... nu-i vad rostul...simplu te suna un prieten, suni un prieten cand apar pe joc evenimentele aleatorii ;)
    Daca actiunile is contondente inseamna ca-s obiecte ...nemuritorule :D ...
    Invartim cuvintele mai rau ca porcu bostanu' ;)
     
  20. Cauta pe pagina de start iar daca acolo nu e nimic postat incearca in calendarul de forum si daca nici acolo nu apare nimic inseamna ca respectiva oferta nu exista :rolleyes:
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.